Верховна Рада схвалила підвищення пенсії для борців за незалежність України та політв’язнів

30 Травня 2023, 12:22
Ветерани УПА - борці за незалежність України 765
Ветерани УПА - борці за незалежність України

Парламент передбачив нарахування підвищених пенсій для борців за незалежність України та ув’язнених радянським режимом дисидентів, а також позбавив таких виплат колишніх радянських високопосадовців. 

Верховна Рада України схвалила зміни до закону «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною». – повідомляють на сайті Українського інституту національної пам'яті.

Цими змінами парламент передбачив нарахування підвищених пенсій. Сума надбавки становитиме 4200 гривень на місяць з наступною індексацією. За таке рішення проголосувало 313 народних депутатів. Підвищення пенсій стосується борців за незалежність України та ув’язнених радянським режимом дисидентів.

Згідно з пояснювальною запискою до закону, йдеться про «відновлення історичної справедливості,  встановлення державою належного соціального захисту борців за незалежність України в XX столітті, зокрема, підвищення рівня їх пенсійного забезпечення». 

Також у новій редакції зазначеного закону вилучені згадки про надбавки за радянські нагороди та звання. Також перебування на високих державних посадах більше не буде підставою для призначення пенсій за особливі заслуги.

Коментар
29/02/2024 Середа
28.02.2024
27.02.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром