Звягель: у музеї Лесі Українки відкрилася патріотична виставка ляльок-мотанок

28 Травня 2023, 15:29
Тетяна Бількевич (ліворуч) ділилться тонкощами своєї роботи 662
Тетяна Бількевич (ліворуч) ділилться тонкощами своєї роботи

На презентації лялькарка поділилася тонкощами своєї роботи та цікавими фактами про давній український оберіг – ляльку-мотанку.

На днях у Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки у Звягелі відкрилася перша персональна виставка ляльок-мотанок майстрині з Житомирщини Тетяни Бількевич – ідеться на фейсбук-сторінці цього закладу.

У теплій родинній атмосфері, зазначається в дописі,  гості музею познайомилися ближче з роботами Тетяни, дізналися більше про її життєвий та творчий шлях. Майстриня поділилася тонкощами своєї роботи та цікавими фактами про давній український оберіг – ляльку-мотанку.

Свою роботу над ляльками Тетяна розпочала 2014 року. А вже у 2015 організувала гурток «Український оберіг» у Потіївському навчально-реабілітаційному центрі, де вона працює педагогинею-організаторкою, вчителькою трудового навчання та ритміки. Під час занять у гуртку майстриня навчає своїх вихованців робити ляльки-мотанки, текстильні іграшки, розписувати писанки тощо.

У 2020 році на міжнародному фестивалі-конкурсі «Ти в серці моїм, Україна» колекція авторських ляльок Тетяни Бількевич здобула перше місце.

Протягом багатьох років її ляльки подорожують не лише Україною, а й по всій Європі. Тетяна бере активну участь у різних усеукраїнських та міжнародних лялькових проєктах: зокрема, «Українські ляльки мандрують світом», який розпочався з міста Страсбурга у Франції; «Ляльки в костюмах країн Європи» (створювала ляльку «Сербія» в національному вбранні), «Князівни та княгині України» (представила ляльку Янки Всеволодівної та ляльку Малуші); «Вишиті узори України»; виставка «Твій слід на Землі», що пройшла на Полтавщині; виставка авторських ляльок «Український танок за мотивами робіт художника Біласа у музеї Михайла Біласа в Трускавці (створювала лялькову композицію Бойківське весілля); виставка «Мультикультурний мікс». 

У серпні минулого року її авторська лялька була на відкритті фестивалю в Castrovillari (Італія), за участю благодійної асоціації «Solomia».

У 2021 році Бількевич стала співучасницею двох посібників – «Секрети лялькарок» та «Секрети лялькарок України». Торік світлина її ляльки «Насточки» прикрасила сторінку тематичного календаря «Таїна української ляльки-2022».

Тетяна Бількевич робить лялечки на замовлення, і вони дуже швидко знаходять своїх нових власників із різних куточків світу. Її авторські роботи тепер мешкають в Америці, Бразилії, Італії, Португалії та в інших країнах.

Також завдяки Тетяні і у звягільському музеї з’явилися дві чудові лялечки «Лукаш та Мавка», які поповнять фондову колекцію та обов’язково будуть радувати відвідувачів.

Під час заходу пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ, на якому гості музею мали змогу придбати патріотичні ляльки-обереги «Мотанка Свободи» та дві авторські ляльки-мотанки «Незламні». Всі лялечки знайшли своїх нових господарів. 

Вторговані кошти будуть передані волонтерам та направлені на придбання необхідного обладнання для наших військових.

Виставка в музеї триватиме до 10 липня.

 

 

Читайте такожЗвягель: у музеї Лесі Українки розмістили виставку про подорожі уславленої краянки

 

Коментар
14/06/2024 Четвер
13.06.2024
12.06.2024