У Рівненському краєзнавчому музеї відкрили виставку про князів Любомирських

26 Травня 2023, 13:15
У Рівненському краєзнавчому музеї відкрили виставку про князів Любомирських 330
У Рівненському краєзнавчому музеї відкрили виставку про князів Любомирських

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки, яка присвячена князям Любомирським. Під час заходу виконали твори Казимира Любомирського у виконанні піаніста Сергія Кульчинського та камерного квартету «Dissonace» Рівненської обласної філармонії.

Про це повідомляє Рівненська ОВА.

«Імпреза присвячена пам’яті видатного роду, який 300 років тому став власником Рівного. Також у їхніх володіннях було і місто Дубно. За часів Любомирських Рівне розбудовувалося і розвивалося. А в Дубно проводили відомі контрактові ярмарки, на які приїздили купці з багатьох країн світу. Любомирські споруджували палаци, гімназії, костели. Розвивали культурне життя нашого краю. Тому родина князів Любомирських - невід’ємна матеріальна та нематеріальна культурна спадщина Рівненщини», – розповів голова ОВА Віталій Коваль.

Читайте також«Таємниці органного залу»: що приховує історія колишнього рівненського костелу

Під час презентації також відбулася й дегустація страв з кулінарної книги князів Любомирських. Їх спільно відтворили Олександр Медведь та громадська організація «Гільдія кухарів Рівненщини». Частували гостей уподобаннями та авторськими рецептами.

«Гастрономічні уподобання та авторські рецепти часів князівства - це величезний пласт кулінарної історії, яку варто вивчати, цікавитися та поширювати. Всі українські шефи зараз активно популяризують та відроджують старовинні рецепти.  Княжа кухня – це XVI-ХХ століття», – зазначила начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

Нагадаємо, що минулого року видали збірку музичних творів князя Казимира, до яких ввійшли 15 фортепіанних мініатюр. Її подарували бібліотекам, музичним закладам області. До цього ноти Любомирського на теренах України не видавалися. 

Читайте також: У селі на Рівненщині музейники розповідали про волинське вбрання

Читайте також: Рівненський краєзнавчий музей створив онлайн-виставку про травознавця Івана Носаля

Коментар
06/06/2023 Вівторок
06.06.2023
05.06.2023