Меч Петра Конашевича-Сагайдачного можуть привезти в Україну

25 Травня 2023, 18:00
Меч Петра Конашевича-Сагайдачного можуть привезти в Україну 457
Меч Петра Конашевича-Сагайдачного можуть привезти в Україну
В межах зустрічі міністра культури Олександра Ткаченка з міністрами культури Польщі та Литви Пьотром Глінським і Сімонасом Кайрісом поновили розмову про тимчасову виставку в Україні меча Петра Конашевича-Сагайдачного.

 

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, повідомляє Укрінформ.

«Ми поновили розмову щодо привезення до України на тимчасову виставку оригінального меча Конашевича-Сагайдачного, який знаходиться у Вавельському замку в Кракові. Не буду нагадувати історію, чому це символічно, де бував або цей меч або інші мечі Сагайдачного, як вони захищали в тому числі і європейські цінності», – сказав міністр.

Меч Петра Конашевича-Сагайдачного знаходиться у зброярні Вавельського королівського замку. 

Нагадаємо, що до 30-річчя Незалежності України у 2021 році вперше привезли оригінал Конституції Пилипа Орлика. У липні 2022 року, прем'єр-міністрка Швеції Магдалена Андерссон привезла до України копію листа короля Карла ХІІ 1711 року з інструкцією про визнання Запорізької Січі як незалежної держави.

Читайте також: Підтримка культурного сектору: Ткаченко підписав декларацію Люблінського трикутника та Меморандум про співпрацю

Коментар
06/06/2023 Вівторок
06.06.2023
05.06.2023