У Німеччині збирають кошти на відновлення Херсонського художнього музею

13 Травня 2023, 15:20
Демонстрація відеосюжету про Херсонський художній музей на відкритті виставки 790
Демонстрація відеосюжету про Херсонський художній музей на відкритті виставки

Палац у Берліні, який гостинно приймає молодих талановитих українських митців, має спільні «шрами» з Херсонським художнім музеєм.

З 12 травня до 30 жовтня у берлінському замку Шенгаузен (Німеччина)  експонується виставка українських митців «Золоті шрами» – повідомляють на фейсбук-сторінці Херсонського художнього музею. 

Назва виставки походить від старовинної японської техніки реставрації — кіцуґі, яка не приховує, а підкреслює місця розломів золотою фарбою.

Мовою мистецтва, зазначається в повідомленні,  демонструють свої шрами 14 українських митців із різних міст, які врятувалися від війни, проте не позбулися болісних ран, спричинених війною.

 Філософська основа кінцуґі вилилась в ідею не замовчування й уникнення своїх травм, а прийняття їх, у пошук власного місця в чужій країні та нових форм вираження.

Палац Шенгаузен, який зараз гостинно приймає молодих талановитих українських митців, має спільні «шрами» і з Херсонським художнім музеєм: обидва зазнали великих втрат від росіян. Шенгаузен був пошкоджений і сильно розграбований у ході Семирічної війни, коли російські війська дійшли до Берліну наприкінці вересня 1760-го. Херсонський художній російські окупанти розмародерили на початку листопада 2022-го, з колекції, яка налічувала майже 14 тисяч одиниць, незаконно вилучили понад 11 тисяч творів мистецтва. А після відходу російських військ з міста будівля вже двічі потрапляла під обстріл і зазнавала ушкоджень.

Зібрані під час виставки гроші, у тому числі пожертви, будуть передані на відновлення Херсонського художнього музею.

Читайте також: На світлині музею у Сімферополі виявили експонати із херсонської колекції

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром