Володимир Зеленський подає до Верховної Ради законопроєкт про встановлення 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Відзначати перемогу над нацизмом Україна має 8 травня.
Про це Президент України Володимир Зеленський заявив 8 травня у своєму Зверненні з нагоди Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
У Зверненні, зокрема, йдеться, що саме 8 травня велич перемоги над нацизмом згадує більшість народів світу. Світ вклоняється перед усіма, хто захищав і захистив життя. Хто скидав нацистські прапори на звільненій території та хто відчиняв ворота концтаборів. Хто повертав народам свободу, хто знищив і засудив нацистське зло.
Саме 8 травня 1945 року набрав чинності акт про беззастережну капітуляцію вермахту. Саме 8 травня світ вшановує пам’ять усіх, чиї життя були забрані тією війною. Це чиста історія, без ідеологічних домішок. І це – історія нашого народу, наших союзників, усього вільного світу, яку ми повертаємо її нашій державі.
«Сьогодні я подаю до Верховної Ради України законопроєкт, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років», – зазначає Володимир Зеленський.
9 травня ж травня, згідно з Указом Президента, який він підписав сьогодні, 8 травня, Україна відзначатиме День Європи.