Офіс Генпрокурора поновив право власності держави на пам’ятку «Городище «Велике Ходосівське»

02 Травня 2023, 14:31
Городище «Велике Ходосівське» 473
Городище «Велике Ходосівське»

«Городище «Велике Ходосівське» – одне з городищ-гігантів лісостепової України середини І тисячоліття до нашої ери, яке є надбанням українського народу та невідтворним джерелом інформації про його зародження, формування, розвиток. Пам’ятка знаходиться в Обухівському районі на Київщині.

На виконання рішення суду за позовом Офісу Генерального прокурора у державну власність повернули майже 14 га земель історико-культурного призначення, на яких розташоване оборонне укріплення «Змієві вали» пам’ятки археології національного значення «Городище «Велике Ходосівське». Про це йдеться на сайті Офісу генпрокурора.

Прокурори встановили факт незаконного оформлення сільськогосподарським товариством частини городища у приватну власність. Відреагували на порушення та бездіяльність уповноважених державних органів. Захищаючи інтереси держави, звернулися з позовною заявою до суду.

Багатовікові пам’ятки допомагають захищати державу і зараз – у ході збройної агресії російської федерації проти України. За інформацією військових, такі фортифікаційні споруди дали змогу зупинити наступ окупантів на південь від Житомирської траси у березні 2022 року.

Читайте такожДо Держреєстру нерухомих пам'яток внесли єдину діючу в Україні водяну кузню

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024
28.02.2024
27.02.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром