У Чернівцях говорили про музеєфікацію сучасної російсько-української війни

30 Квітня 2023, 11:05
Виступи учасників семінару 528
Виступи учасників семінару

Понад 200 освітян і працівників закладів культури Буковини взяли участь у семінарі Українського  інституту національної пам'яті.

На днях у Чернівцях відбувся семінар для музейників, бібліотекарів та освітян «Боротьба за державність. Від Української революції до сучасної російсько-української війни» – інформують на сайті Українського  інституту національної пам'яті.

Семінар організували та провели Український інститут національної пам’яті, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності спільно з Чернівецькою обласною військовою адміністрацією, Чернівецьким обласним центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

У заході взяли участь понад 210 освітян і працівників закладів культури Буковини. На семінарі йшлося про:

  • вшанування пам’яті борців за незалежність України,
  • переосмислення минулого, подолання російських імперських і радянських міфів,
  • музеєфікацію сучасної російсько-української війни,
  • реекспозиції в музеях,
  • зміни в шкільних програмах з історії.

Координувала організацію та проведення семінару завідувачка сектору методичної роботи Українського інституту національної памʼяті Ганна Байкєніч. Заходи в межах семінару також провели начальниця управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Олена Охрімчук, начальниця відділу популяризаційної роботи Наталія Слобожаніна,  співробітниця  сектору обліку та збереження усних джерел Тетяна Привалко, які  модерували дискусійні майданчики, презентували проєкти Інституту, поділилися досвідом популяризації історії та надали рекомендації щодо запису усних свідчень.

Читайте також:  Триває декомунізація на Чернігівщині та Полтавщині

 

Коментар
26/09/2023 Вівторок
26.09.2023
25.09.2023