Як історія України ХХ століття представлена в шкільних підручниках та посібниках Франції

24 Квітня 2023, 14:35
Шкільні підручники 739
Шкільні підручники

В рамках реалізації заходу Українського інституту «Дослідження європейських підручників і навчальних посібників щодо висвітлення ключових історичних подій, що мають вплив на роль України у світових процесах» здійснили аналіз шкільних підручників та навчальних посібників, що входять до освітніх програм Франції.

 

Упорядником та науковим редактором даного дослідження є Георгій Касьянов, авторкою Ірина Костюк

 

Тема України, хоч і в розмитому та фрагментарному вигляді, присутня практично в кожному французькому підручнику історії. Вивчаючи комплексний предмет «Історія / географія» французький учень отримає певний комплекс знань про Україну. Водночас ці знання будуть дуже загальними, уривчастими і поверхневими.  

 

Нерідко у французьких шкільних підручниках зустрічаються помилки та неточності щодо української історії, що свідчить як про відсутність великого інтересу до неї у переважної більшості французьких авторів, так і про обмежене коло фахівців, котрі добре знаються на Україні.  

 

Дуже часто Україна асоціюється лише з трагічними подіями, добре відомими на Заході: Голодомор, Голокост, Чорнобиль, до яких останнім часом додалася «війна на Донбасі». 

Читайте також: Парламент Франції визнав Голодомор геноцидом українського народу

Коментар
15/06/2024 П'ятниця
14.06.2024
13.06.2024
12.06.2024