У Рівному відкрилася виставка традиційних головних уборів
01 Квітня 2023, 11:06

На відкритті виставки головних уборів
В основі представленої експозиції – зразки головних уборів першої половини ХХ століття.
31 березня в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку «Традиційні головні убори мешканців Рівненщини» – повідомляють на фейсбук-сторінці цього закладу.
В основі представленої експозиції, ідеться в дописі, – зразки головних уборів першої половини ХХ століття з фондів обласного краєзнавчого музею.
Відкрила захід завідувачка сектору етнографі Тетяна Пархоменко. Вона детально розповіла про експонати, які представлені на виставці. Це хустки, намітки, шапка-«мегерка», чепець, а також ілюстрації з альбому художниці Олени Кульчицької, експедиційні замальовки художниці Віри Герасимчук, фотографії 30-40-х років ХХ ст., вироби з колекції майстра народної творчості Миколи Огородника. Повідала науковиця і про локальні варіанти пов’язування наміток та різноманітних хусток, а також про характерні способи їх декорування.
Родзинкою заходу стали автентичні поліські пісні про хустку у виконанні давніх друзів музею – подружжя Алли та Юрія Ковальчуків. Алла також розповіла про шапку-«мегеру», представлену на виставці, яку вони з чоловіком відтворили за зразками кін. ХІХ -поч. ХХ ст.
Цікавими були спогади подружжя Ковальчуків про використання хусток у щоденному житті не лише жінок, а й чоловіків. Алла пригадувала, що дівчата дарували хустки парубкам, які йшли служити до армії. Іноді такий головний убір одягали і маленьким хлопчикам в холодну погоду.
До слова була запрошена етнографиня, заслужена працівниця культури України Алла Українець. Вона розповіла про намітки та хустки, що були знайдені під час експедицій у різних роках. Продемонструвала також оригінальний спосіб пов’язування найстарішої хустки з Гощанського району, яка була вишита в одній площині. Етнографиня згадала про такі головні убори, як чепці. Заміжні жінки, як на приклад, в селах Дроздинь та Старе Село Рокитнівського району, спочатку намотували волосся на дерев’яний обруч, а потім фіксували його за допомогою того самого чепця.
Представлена виставка, яку створили працівники сектору етнографії, діятиме протягом місяця, під час її експонування будуть проводитися екскурсії та майстер-класи.
06/06/2023
Вівторок
06.06.2023
11:05
09:03
05.06.2023
17:54
17:34
17:00
12:00
ГАЛЕРЕЯ
Афіша
Бізнес
Еко
Життя
Закордон
Історія
Культура
Медицина
Освіта
Спорт