Уряд підтримав новий законопроєкт, який запобігатиме прихованій ліквідації музеїв

20 Березня 2023, 12:49
Джерело фото: Музей Ханенків 452
Джерело фото: Музей Ханенків

Уряд підтримав законопроєкт, яким затверджується новий порядок використання музейних зібрань при реорганізації музеїв державної та комунальної форм власності.

Документ розробило Міністерство культури та інформаційної політики України. 

Його метою є вжиття ефективних заходів для збереження музейного різноманіття та Музейного фонду України, недопущення прихованої ліквідації музеїв через механізм їх реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) музеїв, що засновані на державній і комунальній формах власності.

«За умов дії чинної норми існувала загроза втрати Музейного Фонду України, що в умовах відродження інтересу до історії свого народу та країни, підвищення соціальної значущості і затребуваності величезних колекцій музеїв, є не припустимим», – сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.  

Відтак у разі підтримки проєкту парламентарями, ліквідують законодавчу прогалину і у випадку реорганізації музеїв державної та комунальної форм власності, використовуватиметься такий самий порядок подальшого використання їхніх музейних зібрань, як і при ліквідації музею. 

Читайте також: Україна та Хорватія посилять співпрацю у рамках ЮНЕСКО

Коментар
06/06/2023 Вівторок
06.06.2023
05.06.2023