У Рівному говоритимуть про культурну деокупацію Маріуполя

18 Березня 2023, 18:00
Культурна деокупація 902
Культурна деокупація

Культурна деокупація Маріуполя – це зустрічі, розмови й дискусії, які мають стати стартом у розробці програми культурної політики в рамках повернення та відродження міста.

20 березня 2023 року о 14.00 годині в конференц-залі Рівненського обласного краєзнавчого музею в рамках проєкту «Культурна деокупація сходу України» відбудеться захід «Маріуполь. Культурна деокупація» – анонсують на фейсбук-сторінці закладу.
 
Значний період історії Маріуполя, ідеться в анонсі,  пов’язаний з часом, коли Україна фактично була колонією російської імперії. Це призвело до фатальних наслідків: нав’язування чужої культури, висування хибних історичних тверджень, спроби знищити українську ідентичність.
 
Культурна деокупація Маріуполя – це зустрічі, розмови й дискусії, які мають стати стартом у розробці програми культурної політики в рамках повернення та відродження Маріуполя.
 
На заході своїми спогадами, враженнями та переживаннями поділяться Юзеф Нікольченко  та Марина Фесенко, які проживали в Маріуполі до повномасштабного вторгнення.
 
Нікольченко Юзеф Мойсейович – доцент, доцент кафедри культурології Маріупольського державного університету (м. Київ), Заслужений працівник культури України. Працював на посадах заступника директора з наукової роботи Рівненського обласного краєзнавчого музею, начальника управління культури, начальника археологічної експедиції. Тема його доповіді: «Деокупація вищої освіти у Маріуполі».
 
Фесенко Марина Всеволодівна – кураторка культурних проєктів центру підтримки «Я Мариуполь», завідувачка відділу корпоративної роботи Палацу культури «Азовсталь» міста Маріуполя.
Коментар
24/03/2023 П'ятниця
24.03.2023
23.03.2023