Виставка «Шевченкіана у філателії» Рівненського краєзнавчого музею доступна онлайн

09 Березня 2023, 15:38
Виставка «Шевченкіана у філателії» Рівненського краєзнавчого музею доступна онлайн 1239
Виставка «Шевченкіана у філателії» Рівненського краєзнавчого музею доступна онлайн

На сайті Рівненського обласного краєзнавчого музею можна ознайомитися із онлайн-виставкою «Шевченкіана у філателії».

Про це пише авторка проєкту, старша наукова співробітниця Галина Данильчук на сайті музею.

Після виходу першої марки із зображенням Кобзаря (І904 р., Коломия) поштових мініатюр з посвятою поету і художнику Тарасу Шевченку з'явилася величезна кількість. «Філателістична Шевченкіана» має різноманітні тематику та сюжетні зображення, посвяти до знаменних і пам’ятних дат. Кожне художнє оформлення є авторським. 

На марках і конвертах зображають автопортрети та прижиттєві фото Тараса Шевченка, його полотна, ілюстрації до його творів, видання книги «Кобзар» та окремих поезій, місця перебування поета, пам’ятники, споруди, що мати ім’я Кобзаря тощо.

«Філателістична Шевченкіана» Рівненського обласного краєзнавчого музею зберігається і щоразу поповнюється новими поштовими мініатюрами, конвертами, листівками.

У березні 2001 року до  І40-річчя від дня смерті Кобзаря, в музеї створили виставку «Т. Шевченко в поштових мініатюрах», на якій представлялися сотні поштових марок, конвертів і листівок з музейної та приватних колекцій. 

Її учасником був відомий рівненський колекціонер-філателіст, викладач Юрій Стадницький. Після завершення роботи виставки, він вирішив подарувати  музею свою колекцію «Шевченківської» тематики, яка нараховувала понад 200 одиниць.

Виставка «Шевченкіана у філателії» доступна за цим посиланням.

Читайте також: Столітня програма вечора на Іваничівщині, присвяченого пам'яті Тараса Шевченка

Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024
21.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром