Відбудеться онлайн-лекція «Биківнянський злочин: пошук правди, пам’ять»

01 Березня 2023, 18:00
Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» 938
Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили»

У 2022 році Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» започаткував цикл інтелектуальних бесід. 

Метою розмов з українськими істориками, архівістами, громадськими діячами стало обговорення широкого кола питань, пов`язаних із Биківнянською трагедією та актуалізація в українському суспільстві теми відповідальності за злочини комуністичного режиму минулого. Про це йдеться на сайті заповідника.

Наступна зустріч відбудеться у четвер, 2 березня. Початок о 12:00. Доктор історичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України Юрій Шаповал проаналізує суспільно-політичні процеси в СРСР, на фоні яких визріла ідея провести «Велику чистку». 

Він також поміркує, завдяки чому керівництву СРСР вдалося сформувати тоталітарну систему, чому люди не протестували масово проти репресій; та розповість, що змінилося в Україні з приходом на керівництво НКВС Ізраїля Леплевського і Олександра Успенського

Модератори зустрічі – заступниця генерального директора з наукової роботи заповідника Тетяна Шептицька, та начальниця науково-дослідного відділу Олена Полідович

Приєднатися до бесіди можна на платформі ZOOM за цим посиланням.

Читайте також: Вони поховані у Биківнянському лісі

 

 

Читайте також: Злочини комуністичного режиму: таємна спецділянка НКВС у Биківнянському лісі

Коментар
15/06/2024 П'ятниця
14.06.2024
13.06.2024
12.06.2024