Палац графів Шенборнів на Закарпатті внесуть до реєстру нерухомих пам’яток України

26 Лютого 2023, 12:53
Палац графів Шенборнів 1397
Палац графів Шенборнів

Прокуратура забезпечила правове підґрунтя для належного захисту, збереження та утримання об’єкта культурної спадщини.

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Закарпатської обласної прокуратури, підтвердивши таким чином необхідність внесення Палацу графів Шенборнів (Мукачівський район) до Державного реєстру нерухомих пам’яток України – інформують на сайті Закарпатської обласної прокуратури.

Боротьбу за збереження культурної спадщини, ідеться в повідомленні,  розпочала ще Мукачівська окружна прокуратура, звернувшись з позовом до Закарпатського окружного адміністративного суду влітку 2021 року. Тоді позовні вимоги прокурора суд задоволив у повному обсязі – визнав протиправною бездіяльність виконкому органу місцевого самоврядування в частині невиконання вимог законодавства щодо виготовлення облікової документації на об’єкт та зобов’язав селищну раду зробити все необхідне для цього. Крім того, було задоволено і вимогу щодо подання пропозицій про занесення Палацу графів Шенборнів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Проте за апеляційною скаргою відповідача Восьмий апеляційний адміністративний суд скасував це рішення. Натомість прийняв нову постанову, де у задоволенні позову відмовив.

Послідовно відстоюючи свою позицію, обласна прокуратура звернулася зі скаргою до найвищої судової інстанції. Верховний Суд згадану постанову скасував, а рішення Закарпатського окружного адміністративного суду залишив в силі.

Так, завдяки органам прокуратури області забезпечено правове підґрунтя для належного захисту, збереження та утримання об’єкта культурної спадщини. Постанова вже набрала законної сили та оскарженню не підлягає.

Читайте також: Пам’ятки культурної спадщини Закарпаття внесли до електронного реєстру

Коментар
04/12/2023 Неділя
03.12.2023
02.12.2023