У Рівному покажуть одяг від часів Київської Русі до сьогодення

08 Лютого 2023, 15:26
У Рівному покажуть одяг від часів Київської Русі до сьогодення 1271
У Рівному покажуть одяг від часів Київської Русі до сьогодення

Мешканців та гостей області запрошують на незвичайну благодійну інтерактивну подію «Український одяг від часів Київської Русі до сьогодення». 

Про це повідомляє Рівненська обласна рада.

На заході можна буде ознайомитися із символікою, вишивкою, оберегами, які з давніх-давен застосовували наші предки у своєму одязі.

Ви дізнаєтесь:

  • чому таке величезне значення для українців має вишиванка і як саме захищають оберегові візерунки, вишиті мамою, дівчиною, хрещеною на рушниках та сорочках;
  • чому українські жінки носили пояси з молитвами та «заговорами»;
  • що таке плахта, лунниці та чому українські бабусі й досі одягають прикраси дуже цікавої форми;
  • як одежу київських князів носять чоловіки до сьогодення; 
  • чому «покривали» голову жінки на теренах України і що таке «хусткування»; 
  • скільки існує варіантів зав'язувати звичайну хустку і як це допомогає у різних життєвих ситуаціях.

«Зараз, коли в Україні йде війна, ми розповідаємо всьому світу про історію, культуру та побут українського народу від часів далекого Трипілля до наших днів. Наша мета – показати справжню українську історію, нагадати, за що саме ми цінуємо, поважаємо і зберігаємо культурні традиції наших предків і звідки черпає силу український народ», – розповіла директорка КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» Ірина Баковецька.

Протягом інтерактивної зустрічі працюватимуть дослідниці українського національного одягу: Ніна Белліні – гідеса Всеукраїнської асоціації гідів України, історикиня, авторка унікальних екскурсій Києвом, призерка в номінації «Краща імерсивна екскурсія» від Всеукраїнської асоціації гідів України, авторка і ведуча онлайн екскурсії американсько-української групи від Nova Ukraine та Олена Медведєва-Звіздовська – засновниця і керівниця туристичної агенції Дива країни м. Київ, авторка туристичних маршрутів місцями сили України.

Захід відбудеться у п'ятницю, 10 лютого. Початок о 12:00 у галереї європейського живопису «Євро-Арт» (м. Рівне, вул. Проспект Миру, 4). Вхід безкоштовний за попередньою реєстрацією. В рамках події також триватиме благодійний збір на потреби ЗСУ.

Читайте також: Рівненський реставратор відтворив персні часів Київської Русі

Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024