У засвіти відійшов історик-медієвіст Леонтій Войтович

08 Лютого 2023, 10:18
Леонтій Войтович 619
Леонтій Войтович

Помер видатний історик, старший науковий співробітник відділу історії середніх віків, доктор історичних наук, професор, знавець української Княжої доби, генеалогії та військової справи – Леонтій Войтович.

Сумну звістку повідомив Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

«Свій дослідницький шлях у стінах нашої установи він розпочав у 1994 р., до останнього залишався вірним своїм принципам, заряджав друзів і колег нестримною енергією, зацікавлював студентів та аспірантів оригінальними лекціями, був невгамовним у науковому пошуку, умів підтримати добрим словом чи веселою бувальщиною зі свого насиченого пригодами життя. Стислого перелічення усіх його регалій та відзнак замало, аби описати втрату, якої зазнала українська медієвістика, його родина – рідна і наукова», – йдеться на сторінці Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

Леонтій Войтович народився 16 травня 1951 року в Єманжелінську, Челябінська область, РСФСР. У 1972 році закінчив механіко-машинобудівний факультет Львівського політехнічного інституту. 

Історичними дослідженнями почав займатися з 1981 року під керівництвом доктора історичних наук Ярослава Ісаєвича. У 1994 році  захистив кандидатську дисертацію «Удільні князівства Рюриковичів і Гедиміновичів у 12—16 століттях». 

У 2001 році захистив докторську дисертацію «Князівські династії Східної Європи (кінець 9 — початок 16 століття): склад, суспільна і політична роль». Від 1995 — старший науковий співробітник відділу історії середніх віків Інституту українознавства імені Івана Крип'якевича НАН України (за сумісництвом).

Сфера наукових інтересів Леоніда Войтовича: генеалогія правлячих династій, політична і військова історія Центрально-Східної Європи в середніх віках. Автор понад 600 праць з військової та політичної історії, в тому числі 28 монографій.

Редакція Район.Історія висловлює співчуття рідним та близьким

Коментар
24/03/2023 Четвер
23.03.2023
22.03.2023