Розсекретили архівні документи щодо репресивних органів комуністичного режиму 1917 - 1991 років

07 Лютого 2023, 15:11
Розсекретили архівні документи. Фото ілюстративне 1982
Розсекретили архівні документи. Фото ілюстративне

Комісія з питань роботи зі службовою інформацією в апараті Міністерства внутрішніх справ України скасувала гриф «Для службового користування» зі справ галузевого державного архіву МВС, які стосуються масових депортацій населення з території Західної України в 1940-х та 1950-х роках.

Законом України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 — 1991 років» розпорядників архівної інформації зобов’язали надавати та оприлюднювати архівну інформацію щодо репресивних органів та заборонили віднесення архівної інформації репресивних органів до службової інформації. Про це йдеться на Порталі МВС.

«Метою цього закону є забезпечення відкритості архівної інформації репресивних органів та заборона обмеження доступу до неї. Тож документи репресивних органів мають бути доступними для громадськості, в тому числі шляхом розміщення на офіційних вебсайтах», — зауважив директор Департаменту документообігу та контролю Іван Сопіга.

У фондах Галузевого державного архіву зберігаються документи, які стосуються масових депортацій населення з території Західної України в 1940-х та 1950-х роках, ешелонні списки громадян Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської області.

Комісія також прийняла рішення рекомендувати Галузевому державному архіву МВС продовжити роботу щодо перегляду архівних справ з метою виявлення подібної інформації та донесення її до відома громадськості.

Читайте також:  Читальний зал Державного архіву Волинської області відкрили для користувачів

Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024