Дубно: народний умілець подарував музею макет замку з мушлі

04 Лютого 2023, 14:28
Валерій Вул  і його витвір 546
Валерій Вул і його витвір

Оригінальний витвір  з морської та річкової мушлі через 10 років повертається в музей.

Автор історичної мініатюри – народний умілець, визнаний майстер оригінального виду декоративно-ужиткового мистецтва дубенчанин Валерій Вул зізнається, що було кілька охочих придбати його витвір у приватну колекцію. Проте він твердо вирішив, що макет замку має бути там, де йому і належить — ідеться на фейсбук-сторінці Дубенського замку.
 
«Дубенський замок – це спогад мого дитинства, він і сьогодні додає до мого життя яскраво-теплі тони, і я вже давно жив мрією створити нашу славну історичну твердиню в мініатюрі», – каже Валерій Вул.
 
Розповідає, що план «побудови» замку з морських черепашок виношував два роки. Не маючи бодай схеми розташування палаців та укріплень пам’ятки, придивлявся до кожної цікавої деталі, робив візуальне фото основних будівель та дворища.
 
І коли власний «інформаційний диск» був заповнений по вінця, взявся до роботи. Замок «вибудував» приблизно за пів року.
 
Найскладнішим було, за його словами,  навіть не монтування дистанційного управління, з допомогою якого спеціальний механізм підіймає міст і з’являється світло у вікнах колишнього князівського маєтку. Найважче було визначитися з пропорційністю будівель – палаців, веж та надбрамного корпусу, щоб була витримана історична гармонія.
 
Мініатюра не є точною копією середньовічного замку. На ній можна помітити авторські доповнення, як от: більшу кількість гармат, казани зі смолою тощо. Але завдяки цим деталям копія фортеці лише виграє.
 
Кожну свою роботу Валерій Вул оцінює дуже просто: якщо в кінцевому підсумку вона приносить йому задоволення — значить заслуговує на життя.
 
10 років тому мініатюра «Замок» експонувалась під час персональної виставки дубенського умільця у мисливській залі палацу князів Любомирських і викликала неабияке захоплення у відвідувачів. Відтепер ці позитивні емоції матимуть продовження уже в історичному вимірі.
 
 
Коментар
24/03/2023 П'ятниця
24.03.2023
23.03.2023