Будинок-музей Михайла Коцюбинського у Чернігові збирає кошти на відновлення

03 Лютого 2023, 14:37
Будинок-музей Михайла Коцюбинського у Чернігові збирає кошти на відновлення 1352
Будинок-музей Михайла Коцюбинського у Чернігові збирає кошти на відновлення

Музей з нагоди 70-річчя від дня народження видатного українського письменника Михайла Коцюбинського заснували у вересні 1934 року у Чернігові. Внаслідок мінометного обстрілу у березні 2022 року постраждали ганок, стіни, перекриття, вікна, двері та окремі інтер’єри музею. В середині закладу пошкоджено окремі меблі та експонати, зокрема меморіальна книжкова шафа та рояль. 

Міністерство культури та інформаційної політики України закликає долучитися до відновлення будинку-музею.

Опис закладу

Інтер’єр будинку збережено таким, яким він був за життя Михайла Коцюбинського. У вітальні, яка була робочим кабінетом письменника, – його робочий стіл із письмовим приладдям та друкарська машинка. 

Також тут зберігається особиста бібліотека письменника: перші надруковані твори, книги з автографами, які подарували Іван Франко та інші відомі письменники. У кухні – автентичний посуд ХІХ століття. У їдальні – гуцульські та молдавські народні вироби, кролевецькі рушники, які колекціонував Михайло Коцюбинський.

Цікаві факти

Садиба Коцюбинського – єдиний музей в місті Чернігів, який, окрім виставкових залів, має ще й «зелену експозицію» – меморіальний сад, започаткований свого часу ще родиною письменника. 

У музеї, окрім екскурсій, відбуваються також вечори, присвячені Михайлові Коцюбинському, літературні читання, презентації книг, тематичні виставки та інші літературно-мистецькі заходи.

Допомогти у відновленні будинку-музею і садиби Михайла Коцюбинського можна тут.

Читайте також: Національний музей історії України у Другій світовій війні потребує допомоги

Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024