У Звягелі хочуть передати у власність громади Літературно-меморіальний музей Лесі Українки

31 Січня 2023, 14:13
Літературно-меморіальний музей Лесі Українки 1047
Літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Звягельська громада прагне розвивати духовне життя та власну ідентичність навколо постаті Лесі Українки.

На днях заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Юрій Денисовець побував з робочою поїздкою у Звягелі, де відвідав Літературно-меморіальний музей Лесі Українки. Про це йдеться на його фейсбук-сторінці.

Це саме той будинок, зазначає він у дописі, у якому 25 лютого 1871 року народилася людина, яка у сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.
 
У музеї відбулася зустріч з очільниками міської громади, лідерами громадської думки та колективом закладу. Темою було звернення Звягельської міської ради щодо можливості передачі музею у власність територіальної громади, адже на сьогодні він є філією обласного краєзнавчого музею.
 
«У ході обговорення вислухав аргументи міського голови Миколи Боровця з приводу доцільності передачі закладу, а також думку співробітників музею. Безперечно важливим є ініціативність та бажання громади розвивати духовне життя та власну ідентичність навколо постаті Лесі Українки, а отже й розвивати сам музей», – пише Юрій Денисовець.
 
Зрештою, зазначає він,  рішення про передачу закладу ухвалюватимуть депутати Житомирської обласної ради. Нині рішенням гуманітарної комісії обласної ради створили робоча група, яка має опрацювати звернення та надати відповідні пропозиції.
 
Коментар
24/03/2023 П'ятниця
24.03.2023
23.03.2023