В Україні працює проєкт діджиталізації музейних фондів

30 Січня 2023, 13:24
Джерело фото: Музей Ханенків 1453
Джерело фото: Музей Ханенків

У межах співпраці Міністерства культури та національної спадщини Польщі, Solidarity Fund PL та Міністерства культури та інформаційної політики України у 2022 році розпочали проєкт «Впровадження електронної системи реєстру Музейного фонду України». 

Відповідний меморандум про співпрацю підписали Фонд міжнародної солідарності та міністерства культури та інформаційної політики України. Про це йдеться на сайті міністерства.

Державна частина Музейного фонду України наразі налічує понад 12 мільйонів об'єктів. З початком повномасштабної війни потреба в діджиталізації музейних ресурсів України стала нагальною. Разом з обстрілами, пограбуваннями та руйнуваннями музеїв, знищується облікова документація, яка містить всю важливу інформацію про музейні цінності. 

«Реалізація цього проєкту дозволить розуміти статус та місцезнаходження кожного об‘єкту, зробить автоматизованою підготовку документів для переміщення, створить інтероперабельність з іншими реєстрами держави та європейськими культурними спільнотами. Працюємо задля збереження нашої спадщини», – розповів Олександр Ткаченко.

У рамках проєкту створять електронний реєстр та проведуть відповідні навчання фахівців, які з ними працюватимуть. Музеї чи установи, що уповноважені на зберігання об'єктів державної частини Музейного фонду України, зможуть самостійно інтегрувати до реєстру дані про музейні предмети, які в них зберігаються, реставруються, перевозяться або були втрачені.  

Реєстр буде доступний для взаємодії з державними та міжнародними системами та сервісами для отримання дозволів на вивіз культурних цінностей та подальшої інтеграції України в мистецьку спільноту Європи. 

Окрім цього, відкриті дані реєстру будуть опубліковані на інформаційному веб-ресурсі для популяризації українського мистецтва та музейних колекцій.

Читайте також: Польща готова прийняти на зберігання культурні цінності з України на час війни

Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024
23.05.2024