Польща готова прийняти на зберігання культурні цінності з України на час війни

02 Січня 2023, 18:00
Джерело фото: Музей Ханенків 1177
Джерело фото: Музей Ханенків
Польща на період війни готова прийняти у себе культурні цінності з України.
 
Про це в ефірі Польського радіо сказав заступник міністра культури і національної спадщини Ярослав Селлін, передає Укрінформ.

«Ми маємо підготовлені склади у бібліотеках і в архівах музеїв, які готові прийняти рухомі колекції, якщо українці ухвалять рішення про їх вивезення», – заявив Селлін.

Він зауважив, що наразі українці воліють переміщувати культурні цінності до безпечніших місць у межах країни.

«Проте відомо, що цих безпечніших місць не так багато в Україні, оскільки російські бомбардування стосуються усієї території України», – наголосив заступник міністра.

Читайте також: Болгарія відправить в Україну комісію для оцінки руйнувань історико-культурної спадщини

Він повідомив, що з Львівської картинної галереї вивезли на зберігання до Польщі картини художника Яцека Мальчевського, вони сьогодні виставлені для огляду у залах Національного музею у Познані.

За словами Селліна, Польща від початку повномасштабної агресії росії активно допомагає Україні зберігати об’єкти культурної спадщини, зокрема постачаючи матеріали для захисту від вибухів і пожеж пам’ятників, фасадів будинків, костелів, музеїв тощо.

«Ми також допомагаємо українцям робити інвентаризацію знищених культурних об’єктів. Є багато сакральних об’єктів, які знищено. Ми допомагатимемо українцям відбудовувати ці об’єкти, коли війна завершиться», – наголосив заступник міністра.

Читайте також: Австрія продовжуватиме підтримувати українську культуру та спадщину

Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024