Державний архів Львівської області долучився до Міжархівного пошукового порталу

27 Грудня 2022, 17:19
Державний архів Львівської області долучився до Міжархівного пошукового порталу 938
Державний архів Львівської області долучився до Міжархівного пошукового порталу

В приміщенні Львівської обласної військової адміністрації презентували результати виконання заходів по інформатизації Держархіву області та створенню публічних електронних сервісів. 

Про це повідомляє Державна архівна служба України.

Державний архів Львівської області став першим обласним архівом, який доєднався до комплексної системи репрезентації оцифрованих документів на Міжархівному пошуковому порталі, який в перспективі має увібрати в себе документи всіх державних архівів для того, щоб користувачі, як громадяни України, так і користувачі з будь-якої іншої країни, окрім рф, мали доступ до ресурсу 24/7.

Міжархівний пошуковий портал дає можливість користувачам за результатами пошуку перейти на конкретний сайт архіву та подивитися чи оцифрованні ці документи, а якщо ні, замовити їхні копії. Сьогодні, на ресурсі розміщено понад 2 мільйони цифрових копій з фондів трьох центральних державних архівів, і зараз приєднується четвертий, перший серед регіональних архівів. 

Менше ніж за півроку 100 тисяч користувачів відвідали цей портал. 

«Мені дуже приємно, що Державний архів Львівської області та Львівська обласна військова адміністрація, яка безпосередньо забезпечує матеріально-технічне оснащення архіву і яка знайшла можливість та кошти для реалізації програми інформатизації архіву, реалізували цей проект, і я вітаю всіх мешканців Львову, і не тільки Львову, тому що цю інформацію будуть дивиться по всій Україні та закордоном», – зазначив голова Державної архівної служби відмітив Анатолій Хромов.

Захід відбувся за участі Анатолія Хромова, заступника голови Львівської обласної військової адміністрації Олександра Кулепіна, директорки Державного архіву Львівської області Ірини Мартенс та директора ПП «Архівні інформаційні системи» Кирила Віслобокова.

Читайте також: Державний архів Рівненської області долучився до проєкту оцифруванння фондів

Довідково: 

Міжархівний пошуковий портал дає можливість доступу через єдине вікно до цифрових ресурсів архівів в режимі 24/7. Інформаційний ресурс створили за ініціативи та підтримки Анатолія Хромова, Голови Державної архівної служби України, ПП «Архівні інформаційні системи» у співпраці з Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України, Центральним державним архівом громадських об’єднань України, Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України на платформі ARCHIUM. Державна архівна служба України, планує в майбутньому долучення до нього всіх центральних та обласних архівів, щоб у перспективі стали доступними онлайн десятки мільйонів справ, а це мільярди копій архівних документів.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром