У базі даних «Український мартиролог» доступна інформація про понад 100 тисяч репресованих осіб
У грудні 2022 року база даних «Український мартиролог XX ст.» поповнилася картками ще про 2 136 постраждалих осіб, у тому числі 319 фотодокументами.
Про це повідомляє Державна архівна служба України.
Центральний державний аудіовізуальний та електронний архів опрацював інформацію Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, Центрального державного архіву громадських об’єднань та україніки, також держархівів Івано-Франківської, Львівської, Сумської, Хмельницької областей та успішно додав до бази даних популярного онлайн-ресурсу.
За два роки вдалося оприлюднити інформацію про 101 334 репресовані особи, кінцевим результатом цієї роботи має стати вільний доступ до всіх справ постраждалих осіб часів тоталітарного радянського режиму.
Читайте також: «Нас чекають нові значимі знахідки», – головний архівіст СБУ Андрій Когут
Довідково:
«Український мартиролог ХХ ст.» – це інформаційно-пошуковий інтернет-проєкт, що розміщений на офіційному вебпорталі Державної архівної служби України та містить стислу інформацію про жертви репресій 1920-1950-х років: фотопортрет або кілька фотографій (за наявністю), ім’я жертви та коротка характеристика роду занять, дати життя, відомості щодо реабілітації, посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали. Базу даних «Український мартиролог ХХ ст.» презентував Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов 6 листопада 2020 року під час пресконференції в Укрінформі.