В Олиці відкрили центр історії

06 Грудня 2022, 11:03
В Олиці відкрили центр історії 1506
В Олиці відкрили центр історії
Інформаційний осередок селища Олика та родини Радзивілів відчинив двері для відвідувачів. 
 
Про це повідомила Волинська обласна рада.
 
Участь у відкритті експозиції взяли народна депутатка України Ірина Констанкевич, заступник керуючого справами апарату обласної ради, депутат облради Юрій Ройко, депутат облради Орест Маховський, голова Луцької райради Олександр Омельчук, Олицький селищний голова Олександр Прендецький, науковці, краєзнавці та місцеві мешканці.
«На жаль, історичні надбання у нашій державі не завжди були належно оціненими, а культура фінансувалася за залишковим принципом. І напевно саме під час війни відбувається глобальна переоцінка нашого світогляду та цінностей. Перемога України – це в тому числі і про відродження нашого коріння, нашої історії та цінностей. Тому, на мою думку, ми на правильному шляху. І поява такого осередку історії Олики – це логічне продовження наших спільних зусиль і депутатського корпусу обласної ради, і районної ради, і місцевої влади, і народних депутатів України. Саме завдяки зусиллям Ірини Констанкевич Олицький замок був включений до президентської програми Велика реставрація та отримав державну підтримку в частині відбудови та відродження», – наголосив Юрій Ройко.
Народна депутатка України Ірина Констанкевич вручила ряд відзнак ініціаторам та організаторам створення осередку історії Олики.
 
«Сьогодні ми бачимо результат спільних зусиль територіальної громади, науковців, музейників, місцевого бізнесу, медійників та великих патріотів Олики як місцевих, так і на рівні Києва. Адже одна людина – безсила, а якщо працювати таким гуртом заряджених Оликою, то , як бачимо, справа зрушилась з місця. Усім дякую, ви змогли здивувати», – наголосила вона.
В одному із залів інформаційного центру історії презентували світлини князівської родини Радзивілів, гравюри, історичні планшети, виконані архітекторами та будівельниками, а також макет стародавньої Олики. 
 
Ще одна зала наповнена картинами юної художниці Катерини Слабецької. Мисткиня обіцяє наступного року доповнити цю колекцію й іншими краєвидами та архітектурними пам’ятками Олики.
 
З нагоди відкриття центру один із нащадків князівського роду Мацей Радзивіл презентував також найцінніший скарб своєї родини – копію ікони Божої Матері, яка також доповнила експозицію осередку історії.
 
 
Коментар
Код блоку:
31/01/2023 Вівторок
31.01.2023
30.01.2023