Російські окупанти розграбували Херсонський художній музей

07 Листопада 2022, 14:45
Херсонський художній музей 1394
Херсонський художній музей
Російські окупанти розграбували Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка. Колекцію картин вивезли до Криму, але невідомо, чи це останній пункт призначення.
 
Про це повідомили на сторінці музею.
 
З 31 жовтня по 3 листопада окупантська «влада» завезла в музей три-чотири десятки людей, які виносили твори мистецтва й оргтехніку. Про делікатне ставлення до старовинних раритетів навіть не йдеться – картини не запаковували спеціальним чином для перевезення, а замотували в ганчір’я.
 
 
«1 листопада завантажили та вивезли у супроводі озброєних автоматами людей у цивільному 3 фури та шкільний автобус, 2 листопада — ще 2 фури, 3 листопада забирали залишки автобусом вже без збройної охорони. При викраденні однієї з кращих колекцій України навколо музею стояли блокпости. Сподіваємось у найближчий час дізнатися, що саме було незаконно вивезено за чотири дні, але в тому, що найцінніше (XVII-XIX ст.) забрали у першу чергу, сумнівів немає», – повідомляють музейники.
Вантаж був спрямований до Криму, але не факт, що це останній пункт призначення. Керувала так званою «евакуацією» псевдо-директорка Наталя Десятова.
 
«На жаль, допомагали їй і деякі співробітники музею, які погодились працювати на росіян», – йдеться у дописі.
На думку чинної директорки музею Аліни Доценко, в Криму «приймають» колекцію Херсонського художнього музею теж колишні її підлеглі — Наталя Кольцова та Інна Буренко, які завчасно «евакуювались».
 
 

Фото з Сімферополя. Джерело: tverezo.info
Фото з Сімферополя. Джерело: tverezo.info

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром