У Рівному презентували збірник наукових статей «Археологічні зошити з Пересопниці»

03 Листопада 2022, 17:38
У Рівному презентували збірник наукових статей «Археологічні зошити з Пересопниці» 683
У Рівному презентували збірник наукових статей «Археологічні зошити з Пересопниці»

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї спільно з КЗ «Культурно-археологічний центр «Пересопниця» РОР презентували збірник наукових статей «Археологічні зошити з Пересопниці». Випуск 8.

Про це повідомляє Рівненський обласний краєзнавчий музей.

У жовтні минулого року в Культурно-археологічному центрі «Пересопниця» відбулося відкриття та пленарне засідання всеукраїнської науково-практичної конференції «Дослідження пам'яток кам'яної доби на території Волині» спільно з Інститутом археології Національної академії наук України та Рівненським обласним краєзнавчим музеєм за підтримки управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації.

Конференція присвячувалася 80-річчю від дня народження Валерія Пясецького, відомого дослідника палеоліту Волинської височини та Малого Полісся. Підсумком конференції став випуск збірника наукових статей «Археологічні зошити з Пересопниці». 

Читайте також: У Рівному вшанували Миколу Біляшівського

Модераторкою заходу була завідувачка сектору впровадження цифрових технологій музею Ольга Морозова. 

Презентація відбулася у змішаному форматі, тому деякі учасники заходу мали змогу приєднатися онлайн. До заходу доєднався директор КЗ «Пересопниця» Іван Солодуха, який зараз боронить нашу державу у лавах ЗСУ.

«До слова були запрошені: Богдан Прищепа – доктор історичних наук, доцент, професор кафедри історії України РДГУ, Сергій Теліженко – кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Андрій Бардецький – голова Ради «Міжрегіональна громадська наукова організація «Дубенський археологічний осередок», Віталій Ткач – заступник голови Ради «Міжрегіональна громадська наукова організація «Дубенський археологічний осередок». До виступаючих долучився Віктор Луц, який разом із Ольгою Морозовою відповідали за комп’ютерну верстку, дизайн та художнє оформлення збірника», – йдеться на сайті.

Присутні згадували Валерія Пясецького – дослідника палеоліту в Україні, першовідкривача таких стоянок як Бармаки, Жорнів, Меджибіж. Презентація завершилася обговоренням збірника.

Читайте також: У Рівному презентували виставку «Княгині та князівни»

Читайте також: Спілка археологів України запускає проєкт про спадщину, яку вкрала росія

Коментар
Код блоку:
31/01/2023 Вівторок
31.01.2023
30.01.2023