Пам'ятник Катерині II в центрі Одеси відповідно прикрасили

02 Листопада 2022, 12:50
Пам'ятник Катерині II в центрі Одеси відповідно прикрасили 1580
Пам'ятник Катерині II в центрі Одеси відповідно прикрасили

На пам'ятник Катерині II в центрі Одеси надягли червоний ковпак ката, а на руку повісили зашморг.

Про це повідомляє Суспільне Культура.

Атрибути ката на пам'ятнику з’явилися за ініціативи партії «Демократична сокира» та громадської організації «Зелений лист». Очільник останньої Владислав Балінський зазначив, що таким чином вигляд пам'ятника хотіли зрівняти з історією ставлення Катерини II до України:

«Ми вважаємо, що в Одесі не місце для маркерів так званого «руського миру» і з точки зору історії є відкриті факти, що саме Катерина під час свого правління займалася знищенням всіх проявів української нації, зруйнувала гетьманат і повністю знищила Запорізьку Січ. Тому ми вважаємо, що цей вигляд більш відповідає історичним фактам, ніж те, як вона була раніше», – розповів він.

За його словами, така видозміна пам’ятника може знизити напругу в суспільстві щодо цієї ситуації, адже він матиме вигляд, який, за словами очільника ГО, найбільш відповідатиме історичній складовій. Одягав каптур та зашморг на пам'ятник особисто Владислав Балінський. Зазначив, що використав для цього драбину та власний досвід альпінізму.

Також Владислав зазначив, що знесення пам’ятника Катерині II повинно відбуватися цивілізованим шляхом — через рішення сесії міської ради. А от самовільне знесення, за його словами, може дискредитувати українське суспільство.

Читайте також: Створили рекомендації щодо пам’ятників, пов’язаних із російською та радянською історією

Коментар
20/06/2024 Четвер
20.06.2024
19.06.2024
18.06.2024