Оцифрували малюнки пам'яток Криму архітектора Павла Голландського

28 Жовтня 2022, 14:31
Оцифрували малюнки пам'яток Криму архітектора Павла Голландського 410
Оцифрували малюнки пам'яток Криму архітектора Павла Голландського

Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України оцифрував особовий фонд архітектора Павла Голландського (1861–1939).

Про це повідомили на сторінці архіву.

З 1898 року вчений працював у Києві, з 1919 року і до кінця життя – у Криму. Викладав у Київському політехнічному інституті, вивчав архітектурне мистецтво Київської Русі. Як вчений секретар Київського товариства історії, археології та мистецтва брав участь у розкопках Десятинної церкви, Золотих Воріт, садиби Софійського собору, церкви Спаса на Бору, собору в Видубичах.
 
Будівлі у Києві, створені за проєктами або за участі Павла Голландського, є пам’ятками архітектури. Серед них будівля Київської контори Державного банку, Київського комерційного училища (нині – Київський університет театру, кіно і телебачення), будівля Державної наукової медичної бібліотеки МОЗ України та інші.
 
Павло Голландський був одним із засновників Товариства охорони пам'яток старовини. Також досліджував тюрксько-татарську архітектуру. Працював у Центральному музеї Тавриди (Сімферополь). Він створив проєкт постаменту пам’ятника Івану Айвазовському у Феодосії (1914; скульптор І. Ґінзбурґ, 1930).
 
Фонд Голландського включає 25 одиниць зберігання, що охоплюють період з 1883, 1922 – 1974 рр., і містить творчі матеріали вченого (серед них креслення плавнів території заповідника могили Т.Г.Шевченка), малюнки архітектурних пам’ятників, фотокопії замальовок Євпаторії, Карасубазару, Нового Світу, Старого Криму, Судака та інших міст Криму, рукописи документи до біографії, листування, індивідуальні та групові світлини, фото архітектурних пам’ятників Криму
 
Матеріали фонду доступні за цим посиланням.
 
Коментар
Код блоку:
09/02/2023 Середа
08.02.2023