Колишній голова Ківерцівської райдержадміністрації написав книгу про ОУН та УПА

20 Жовтня 2022, 16:00
Книга «ОУН і УПА на Ківерцівщині», як посвята борцям за волю України ФОТО 1175
Книга «ОУН і УПА на Ківерцівщині», як посвята борцям за волю України

У видавництві приватного підприємця Іванюка В.П.  вийшла книжка професійного історика, краєзнавця, відомого громадського та політичного діяча Григорія Павленка «ОУН і УПА на Ківерцівщині»  

Про вихід книжки повідомили на сайті Ківерцівської міської ради.

Книжка складається з численних документальних фактів, свідчень і спогадів безпосередніх учасників національно-визвольних змагань середини минулого століття та очевидців тих подій; низки історико-публіцистичних  нарисів, основою написання яких були архівні матеріали. У ній поміщені і розповіді про провідників ОУН і командирів УПА, чиї імена та діяльність пов’язані з краєм, і перелік повстанців з коротенькою біографічною довідкою, систематизований у розрізі громад колишнього Ківерцівського району.

В передньому слові автор зауважує на надто величезних білих плямах у нашій навіть недавній історії, яку старанно приховувала й перекручувала тодішня влада, а подвиги справжніх героїв замовчувалися й оббріхувалися, тому вона потребує ґрунтовного дослідження науковцями та краєзнавцями. 

«ОУН і УПА на Ківерцівщині» є  також своєрідним результатом еволюції світосприйняття самого автора та пізнання ним правдивої історії України – від переконаного антибандерівця до щирого патріота та поборника національної ідеї, яку окреслив провідник ОУН Степан Бандера.

З кожною сторінкою збірки, яку перегортає читач, постає чітке усвідомлення усієї величі, жертовності й трагедії тих давніх подій, які пережив український народ загалом й наші земляки зокрема – це сотні тисяч безневинно убитих і закатованих людей, мільйони понівечених доль. І мимоволі проводяться паралелі з подіями сучасності, адже окупант діє тими самими методами звірячої жорстокості та насильства у досягненні своєї мети – знищення України як держави, попри її тисячолітню історію, та українців, як нації, з усіма традиціями, мовою та культурою. Тож без тогочасних Лицарів Свободи, які виборювали омріяну поколіннями Незалежну Соборну Українську Державу, не було б і Воїнів Світла та Добра – сучасних оборонців та героїв України.

Книжка вийшла накладом у 200 примірників за фінансової підтримки Ківерцівської міської ради й органів місцевого самоврядування інших громад колишньої Ківерцівщини та друзів й однодумців автора. Частина накладу цієї історичної розвідки Григорій Павленко передав у школи та бібліотеки громади, де кожен може ознайомитися з її змістом.

 

Коментар
24/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром