Окупанти демонтували пам'ятник жертвам Голодомору в Маріуполі

19 Жовтня 2022, 17:21
Окупанти демонтували пам'ятник жертвам Голодомору в Маріуполі 752
Окупанти демонтували пам'ятник жертвам Голодомору в Маріуполі

Російські окупанти демонтували меморіал жертвам Голодомору в центрі Маріуполя.

Про це повідомляє Українська правда.

Пам'ятник демонтували за допомогою автокрана. Окупанти заявили, що граніт перероблять на будматеріали. Пособниця окупантів, представниця центрального штабу громадської організації «Молода Республіка» Євгенія Кротова заявила, що окупанти не воюють із пам'ятниками, а прибирають символ «дезінформації на державному рівні».

Поплічник російських загарбників, завідувач кафедри Донецького національного університету, кандидат історичних наук Артем Бобровський стверджує, що Голодомору в Україні не було. За його словами, найбільше постраждала від голоду 1932-33 років зовсім не Україна і не Донбас, а Казахстан, Поволжя і Північний Кавказ. 

Викладачка Приазовського державного технічного університету Ольга Шмачкова заявила, що жителям Маріуполя «не варто ятрити душі нагадуваннями про трагедії минулого».

Читайте також: Упокорення голодом: згадують українці Сходу

Довідково:

Пам’ятний знак жертвам Голодомору в Маріуполі встановили в 2004 році в невеликому сквері на вулиці Університетській неподалік від Драмтеатру, який російські загарбники навесні знищили разом із людьми.
На невисокому, розділеному на дві частини прямокутному постаменті з чорного і червоного граніту, було зображення перетягнутого стрічкою колосся і колючий дріт – символ ГУЛАГу. Монумент встановили на знак пам’яті про жертв Голодомору і політичних репресій комуністичного тоталітарного режиму.
 
Коментар
30/05/2024 Четвер
30.05.2024
29.05.2024
28.05.2024
27.05.2024