Як в Івано-Франківську відновлюють старовинні двері з Луцька

06 Жовтня 2022, 16:21
Як в Івано-Франківську відновлюють старовинні двері з Луцька 1309
Як в Івано-Франківську відновлюють старовинні двері з Луцька

В Івано-Франківську реставрують столітні двері з трьох будинків, які привезли з Луцька. Займається відновленням ініціатива «Франківськ, який треба берегти».

Про це Суспільному розповіла засновниця організації Марія Козакевич.

«Луцьк так само почув про нас. Звернулися, і минулого року ми до війни ще двері демонтували. Звичайно, цей період розтягнувся. Якийсь певний час не працювали, але потім в нас активізувалися роботи», — каже Марія Козакевич.

 

Майстер Василь Гавадзин своїми руками відновив вже з пів сотні дверей в Івано-Франківську. Чоловік каже: потрібно місяць-півтора, аби столітні двері не можна було відрізнити від нових. Над привезеними з Луцька, пояснює різьбяр, працювалося важче.

«Ці двері з Луцька порівняно з франківськими дверима — це дуже велика різниця. Їх виготовляли не австрійські й не польські майстри. Їх, напевно, росіяни виготовляли або не дуже кваліфіковані спеціалісти. Різьбу ми зберегли по максимуму. Навіть ледь-ледь доточували», — каже Василь Гавадзин.

Одні двері фарбують в зелений колір. Вони відомі в Луцьку, оскільки слугували для містян фотолокацією. Інші — у сіро-блакитний. Треті двері пофарбують у бордовий колір. Їх покривають у два шари.

Блакитно-сірі двері прикрашатимуть у Луцьку центральну вулицю Лесі Українки. Зазвичай на їхнє фарбування майстер витрачає до п’яти днів та зо 5 кг фарби.

Волинь, Черкаси, Сумщина та довоєнний Маріуполь — свою реставраційну географію Івано-Франківськ розширює з кожним роком, ділиться ініціаторка ідеї Марія Козакевич. Вона додає, що після останніх штрихів у Франківську, луцькі двері поїдуть додому. Там на майстрів чекає кінцева робота — реставрація одвірків.

Читайте також: Волонтери реставрують Гостинний дворик у Луцьку. ФОТО

Коментар
Код блоку:
30/11/2022 Вівторок
29.11.2022
28.11.2022