«Боролись! Боремось! Поборемо!»: Український інститут нацпам'яті розпочинає інформаційну кампанію

05 Жовтня 2022, 13:32
«Боролись! Боремось! Поборемо!»: Український інститут нацпам'яті розпочинає інформаційну кампанію 1552
«Боролись! Боремось! Поборемо!»: Український інститут нацпам'яті розпочинає інформаційну кампанію
Український інститут національної пам'яті розпочинає інформаційну кампанію під гаслом «Боролись! Боремось! Поборемо!», щоб вшанувати сучасних захисників і захисниць України та воїнів УПА.
 
Про це повідомили на сайті.
 
Сьогодні, коли Україна відстоює незалежність у повномасштабній війні з рф, обидві пам’ятні дати тісно переплітаються. Їх поєднують боротьба за державність проти московського режиму і тяглість військових традицій. 
 
Український інститут національної пам'яті має на меті показати тяглість боротьби за державність і військових традицій, а також зв’язок поколінь, які втілювали і втілюють цю боротьбу.
 

Для українців сьогодні слова «захисник» і «захисниця» – не формальність чи красива фраза. Після 24 лютого 2022 року для всіх цивільних громадян України захист, який неймовірно дорогою ціною надають наші оборонці, – це те, що справді рятує від масових смерті, каліцтв, тортур, ув’язнень та переслідувань. Натомість у тимчасово окупованих містах і селах російський режим чинить злочини, які світ думав, що після Другої світової війни залишилися в минулому.

Розпочата росією війна у 2014-му, а потім і повномасштабне вторгнення спонукали сотні тисяч українців узяти до рук зброю і стати захисниками.

Водночас цей феномен не є виключно сучасним явищем. Ми маємо приклади з нашого минулого, коли українці масово підіймалися на збройну боротьбу за право на свободу та ідентичність. Один із таких прикладів – історія Української повстанської армії. 

Ця військово-політична формація українського національно-визвольного руху прагнула відновити українську державність у час, коли світ був охоплений Другою світовою війною, а на землях України два тоталітарні режими – комуністичний і нацистський – коїли масові злочини.

УПА стала продовженням визвольного руху періоду Української революції 1917–1921 років, а також Української військової організації та Організації українських націоналістів, які виникли після та у відповідь на втрату незалежної української державності на початку 1920-х.

Українська повстанська армія була створена в 1942 році. Вона діяла під час Другої світової війни, воюючи спершу з німецькою окупаційною армією. А коли нацистський режим був знищений та засуджений, УПА продовжила боротьбу проти ще одного тоталітарного режиму – комуністичного. 

Радянський режим зумів у свідомості багатьох затаврувати упівців як «посібників нацистів». Наратив «українці були на боці фашистів, а російський народ здобув перемогу над фашизмом» радянській пропаганді вдалося поширити у світі. 

Сьогодні на цих радянських пропагандистських штампах росія будує свою пропаганду, звинувачуючи українців у нацизмі лише за прагнення мати незалежну державу і готовність відстоювати її. 

Збройні сили України воюють із тим же ворогом, з яким вела боротьбу УПА. Століттями в росії, попри декларативну зміну вивісок, відроджується політичний режим, який за своєю суттю є імперським, авторитарним і нацистським.

Детальніше про УПА, тяглість військових традицій та взаємозв’язок поколінь розповідатимуть в межах цьогорічної інформаційної кампанії на сторінках інституту у соціальних мережах. Зокрема:

  • розповідатимуть про ті постаті, чиї імена носять бригади сучасних Збройних сил України, у межах рубрики «Патрони ЗСУ»;
  • говоритимуть про УПА голосами самих упівців;
  • поділяться кількома історіями нащадків повстанців, які зараз воюють за Україну.

А безпосередньо 14 жовтня представники інституту проведуть онлайн-марафон. 

Читайте також: УПА: перші підрозділи повстанців формувалися на Волині

Коментар
15/06/2024 П'ятниця
14.06.2024
13.06.2024
12.06.2024