В Острозькому замку презентували новий експонат музею

23 Вересня 2022, 18:00
В Острозькому замку презентували новий експонат музею 624
В Острозькому замку презентували новий експонат музею
Нумізматична колекція музейної збірки Державного історико-культурного заповідника «Острозький замок» поповнилась монетою «В єдності – сила» номіналом 5 гривень.
 
Про це повідомили на сторінці заповідника в фейсбуці.
 
Монету «В єдності – сила» заповіднику подарувала уродженка Острога Наталія Звєрькова, яка нині проживає та працює в Києві.
 
Національний банк України 11 липня 2022 року ввів в обіг пам’ятні монети «В єдності – сила» номіналом 5 та 10 гривень, присвячені єднанню українського народу у незламному протистоянні російським окупантам, та країнам Світу, які підтримують нашу Вітчизну у нерівній боротьбі за цілісність, волю, незалежність.
 
Пам’ятні монети «В єдності – сила» стали першими у новій серії «Безсмертна моя Україно» і першими монетами, які Національний банк ввів в обіг під час війни: вони створені в умовах воєнного стану під звуки сирен повітряної тривоги.
 
«На аверсі монети у центрі розміщений малий Державний Герб України – Тризуб, навколо якого зображено стилізовану символічну композицію єднання людей доброї волі в усьому світі – попарно з’єднані руки, замкнуті в коло та оповиті синьо-жовтою стрічкою. На реверсі монети угорі розміщено півколом написи двома мовами – «В ЄДНОСТІ — СИЛА/IN UNITY STRENGTH». Під написами – стилізована композиція з кольорових прапорів 15-ти країн, які підтримують та всебічно допомагають Україні в боротьбі з російським агресором: Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Польща, Канада, Естонія, Литва, Латвія, Італія, Швейцарія, Чехія, Швеція, Нідерланди, Німеччина, Франція, Японія», – йдеться у дописі.
Автор аверсу пам’ятної монети «В єдності – сила» Аліна Малюта, реверсу – Сергій Топкін. Монету 5 гривень виготовлено з нейзильберу, тиражем до 250 000 штук, зокрема до 75 000 у 2022 році в сувенірній упаковці.
 
Коментар
Код блоку:
29/09/2022 Четвер
29.09.2022
28.09.2022