На дачі дружини Медведчука знайшли твори корифеїв Закарпатської школи живопису

14 Вересня 2022, 14:02
На дачі дружини Медведчука знайшли твори корифеїв Закарпатської школи живопису 54618
На дачі дружини Медведчука знайшли твори корифеїв Закарпатської школи живопису
На дачі дружини Медведчука – Оксани Марченко «Ведмежа діброва» в селищі Жденієво мистецтвознавці виявили картини відомих закарпатських художників. 
 
Про це повідомили на сторінці Закарпатського обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая у фейсбуці.
 
На запит правоохоронних органів група наукових працівників музею – мистецтвознавців та художника-реставратора здійснили кілька виїздів на медведчуківську дачу, що знаходиться в Жденієво – одній з наймальовничіших місцин Закарпаття. Метою виїзду було обстеження живописної колекції. 
 
В результаті ознайомлення з художньою колекцією, що нараховує кількасот живописних та графічних творів, члени експертної групи дійшли загального висновку: збірка, що складається виключно з творів закарпатських митців включає цілий ряд унікальних робіт найвищого мистецького ґатунку, має надвагому музейну цінність та найвищу національну культурну вартість.
 
Це твори знаних майстрів пензля, засновників та корифеїв Закарпатської школи живопису: Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, Федора Манайла, Андрія Коцки, Гаврила Глюка, Адальберта Борецького, а також їх учнів та послідовників. 
 
«Закарпатський обласний художній музей ім. Й.Бокшая дбайливо зберігає, досліджує та популяризує мистецькі твори закарпатців, тож полотна вказаних майстрів із збірки медвечуків, в разі прийняття відповідними компетентними державними органами позитивного рішення, могли б збагатити і поповнити музейну збірку творів закарпатських художників та стати справжньою окрасою постійно діючої експозиції Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая», – йдеться у повідомленні.
Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром