На міжнародному конгресі історичних наук звучатимуть й українські теми

22 Серпня 2022, 10:26
Конгрес історичних наук 598
Конгрес історичних наук

До Польщі приїхало понад 700 істориків з усього світу обговорювати історичні питання.

21 серпня в Познані (Польща) розпочав роботу 23 Міжнародний конгрес історичних наук – повідомляє Історична правда.

У його роботі, ідеться в повідомленні,  візьмуть участь понад 700 істориків із 70 держав. Організаторами конгресу є Міжнародний комітет історичних наук, Комітет історичних наук Польської академії наук та Познанський університет імені Адама Міцкевича.

Українська тематика на конгресі буде представлена доповідями Поліни Барвінської «Історія в Україні: підхід до прогресивного наративу під час політичних змін», Томаша Кемпи «Поширення польської мови серед еліти Великого князівства Литовського та українських земель, що належали (після 1569 р.) Короні Польській у XVI-XVII ст.», Міхала Васюцьонка «Переформування спільного минулого: середньовічна польсько-русинсько-молдавська мова в польській, румунській та українській історіографіях до та після Першої світової війни».

Організатори вирішили, що Національні комітети історичних наук з росії та білорусі не можуть брати участі в конгресі через їх агресію проти України. Крім того, організатори надали гранти для учасників конгресу з України.

Історики організовують міжнародні конгреси, починаючи з 1900 року. У 1926 році заснували Міжнародний комітет історичних наук (ICHS) як неурядову організацію, що складається з національних комітетів, які представляють країни-члени, і спеціалізованих комісій, присвячених конкретним дослідницьким питанням. 

Головною метою Комітету є популяризація історичних наук через міжнародне співробітництво.

 

Читайте такожІнститут національної пам’яті Республіки Польща підтримуватиме своїх українських колег

Коментар
04/11/2024 Понеділок
04.11.2024
03.11.2024
02.11.2024