У Рівному проведуть Круглий стіл, присвячений археологічній спадщині України

11 Серпня 2022, 18:00
Круглий стіл, присвячений  археологічній спадщині 659
Круглий стіл, присвячений археологічній спадщині

Для участі в круглому столі запрошені фахівці з Рівненської та Львівської областей.

15 серпня о 14:00 годині  в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться круглий стіл до Дня археолога «Археологічна спадщина України». Про це повідомляють на фейсбук-сторінці закладу.
 
Професійне свято День археолога відзначається в середині серпня. В Україні офіційно встановлене Указом Президента з 2008 року. Святкування Дня археолога підтримується музейними працівниками й археологами, тому з нагоди цього свята в музеї відбудеться тематичний захід.

Для участі в круглому столі запрошені фахівці з Рівненської і Львівської областей. Відбудеться обговорення тем, пов’язаних з археологічними дослідженнями та науковою діяльністю учасників.
 
Програма круглого столу:

1. Вступне слово. Олександр Булига – директор РОКМ.
2. Підсумки досліджень археологічних пам’яток Волині у 2001-2021 роках. Богдан Прищепа – доктор історичних наук, професор кафедри історії України в Рівненському державному гуманітарному університеті.
3. Покришки так званого «гнідавського типу» на Волині. Святослав Терський – доктор історичних наук, професор кафедри історії, музеєзнавства і культурної спадщини Національного університету «Львівська політехніка».
4. Перспективи досліджень залишків оборонних споруд Рівненщини» Олексій Войтюк – завідувач відділу археології та реставрації РОКМ.
5. Могильник пшеворської культури в околицях села Велика Діброва на Львівщині (дослідження 2021 року). Сидорович Володимир — науковий співробітник КЗ ЛОР "Історико-краєзнавчий музей" (м. Львів-м. Винники).
6. До 40-річчя виходу «Довідника з археології України. Рівненська область. – 1982 р.». Юзеф Нікольченко – доцент кафедри культурології Маріупольського державного університету (м. Київ), заслужений працівник культури України.
7. Результати шурфування поблизу Дубенського замку у 2022 р. Юрій Пшеничний – завідувач відділу історії ДІКЗД.
8. Нові відкриття на Острові Дубовець у місті Дубно. Андрій Бардецький – голова МГНО Дубенський археологічний осередок.
9. Дослідження літописної Пересопниці: давньоруські печі з урочища Пастівник» Оксана Жарська – наукова співробітниця Культурно – археологічного центру «Пересопниця».
10. Слов’яно-руські городища по нижній течії річки Стир. Віта Коцюбайло – старша наукова співробітниця відділу археології та реставрації РОКМ.

До участі в круглому столі можна долучитися за посиланням:
https://us05web.zoom.us/j/88106738634...
Коментар
Код блоку:
29/09/2022 Четвер
29.09.2022
28.09.2022