Новоград-Волинський: у краєзнавчому музеї показали чарівний світ мінералів

08 Серпня 2022, 18:00
Лабрадорит із Федорівського родовища 819
Лабрадорит із Федорівського родовища

В експозиції мінералів найбільшу цікавість відвідувачів Новоград-Волинського краєзнавчого музею викликає лабрадорит.

Назва каменю, ідеться на фейсбук-сторінці цього закладу,  походить від назви півострова Лабрадор, що в східній Канаді. Саме тут його знайшли вперше, хоча камінь є у різних країнах, у тому числі в Україні, зокрема, на Житомирщині.
 
З кінця XVIII століття лабрадор є ювелірно-виробничим каменем, часто застосовується як облицювальний у будівництві. Проте уся його краса розкривається лише після ювелірної обробки. 
 
Відвідувачів музею цікавить, де використовуються представлені зразки мінералів. Науковий співробітник Андрій Тичина підготував презентацію про найцікавіші експонати й пояснює, що, наприклад, лабрадорит здавна нашивався на жіночий одяг. Він використовувався в будівництві палаців, храмів і приватних будинків багатих людей. Заможні особи замовляли з цього каменю стільниці, чорнильниці та вази для квітів і, звичайно ж, виготовляли прикраси й вироби художнього промислу.
 
У краєзнавчому музеї до свята «Лесині джерела» було розгорнуто виставку «Чарівний світ мінералів». Всі експонати з приватної колекції Василя Панченка та Віталії Яковлєвої. У зв’язку з воєнним станом тривалість виставки чітко не обумовлена. Власники можуть попросити повернути колекцію у будь-який момент. 
 
На відміну від безбарвних австралійських, мадагаскарські лабрадорити вирізняються багатством відтінків синього кольору. Мадагаскарський лабрадорит – перлина колекції Панченків.
 
 
Коментар
Код блоку:
29/09/2022 Четвер
29.09.2022
28.09.2022