В Ужгороді вийшла друком монографія про президента Карпатської України

18 Липня 2022, 16:00
Монографія про Августина Волошина 1323
Монографія про Августина Волошина

Висвітлили життєвий шлях і багатогранну діяльність Августина Волошина – видатного культурного, громадсько-політичного й державного діяча, загальновизнаного лідера українського національно-культурного напряму в міжвоєнному Закарпатті.

В Ужгороді вийшла друком монографія завідувача відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України д.і.н., проф., чл.-кор. НАН України Степана Віднянського та професора кафедри політології і державного управління Ужгородського національного університету д.і.н, проф. Миколи Вегеша «Августин Волошин». Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Інституту історії України НАН України.

У книзі, зазначається в повідомленні, висвітлюється життєвий шлях і багатогранна діяльність Августина Волошина (1874–1945) – Героя України (2002), президента Карпатської України (1939), видатного культурного, громадсько-політичного й державного діяча, загальновизнаного лідера українського національно-культурного напряму в міжвоєнному Закарпатті, з іменем якого цілком закономірно пов’язують національне відродження закарпатських українців у першій половині ХХ ст. Розповідається про історичні умови формування світогляду, національно-культурної орієнтації та політичних поглядів А. Волошина, його церковно-релігійну, культурно-освітню, педагогічну і громадсько-політичну працю та діяльність на чолі автономного уряду Підкарпатської Русі – Карпатської України і внесок у розбудову Карпато-Української державності напередодні Другої світової війни, а також про життя в еміграції і останні дні президента Карпатської України, закатованого 77 років тому в радянських в’язницях. 
 
З використанням нових джерел і новітніх історіографічних здобутків із теми дослідження, автори наголошують на маловивчених і дискусійних питаннях, пов’язаних насамперед із політичною діяльністю Волошина та оцінкою Карпатської України як одного з етапів українського державотворення й феномена української історії.
 

З повнотекстовою версією монографії можна ознайомитися за посиланням: http://resource.history.org.ua/item/0016778

Читайте такожВ Ужгороді запрацювала літня «Школа юного археолога»

 

 

 

Коментар
15/07/2024 Понеділок
15.07.2024
14.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром