У «Дії» запустили опитування про герб СРСР на щиті монумента «Батьківщина-Мати»

08 Липня 2022, 16:00
Батьківщина-Мати 1176
Батьківщина-Мати
З ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Міністерства культури та інформаційної політики України в Дії запустили опитування «Що будемо робити з гербом СРСР на щиті монумента “Батьківщина-Мати”?».
 
Про це повідомляє  Український інститут національної пам'яті на сторінці в фейсбуці.
 
Уже багато років в різних колах обговорюється доля зображення на щиті статуї Батьківщина-матір, яка стоїть в столиці на печерських пагорбах над Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.  До цього часу там зображено герб неіснуючої держави — СРСР, яка крім всього іншого мала тоталітарний режим.
 
«Ми вдягали її в маковий вінок, декілька разів підсвічували кольорами українського прапору, ми знаємо, що вона наша Батьківщина-мати, але є одне «але». З 24 лютого процес позбавлення нашої країни від символів радянського минулого інтенсифікувався, і ми це усіляко підтримуємо через врахування суспільної думки та дотримання норм закону», – йдеться у повідомленні.
Технічний процес звільнення Батьківщини-Матері від радянських пережитків – процес досить непростий з питання безпеки. Важливо це зробити так, щоб через зміну навантаження монумент не пошкодився. Для цього мають бути залучені спеціалісти – інженери та архітектори.
 
А поки вони займаються своєю справою, усім пропонують обрати зміни до монумента:
 
  • Залишити все як є.
  • Зняти герб СРСР і залишити щит чистим.
  • Замінити на тризуб – Державний Герб України.
Результати – за два тижні.
 
Ескізні проєкти мають ілюстративний характер. Їх надала група волонтерів-розробників: керівник групи Теньов Володимир, конструктор-розробник Гуцуляк Ігор, художник-дизайнер Фіалковська Світлана.
 
 
Коментар
12/04/2024 П'ятниця
12.04.2024
11.04.2024