Перші шпальти світової преси 5 липня про війну в Україні

06 Липня 2022, 08:56
Шлях відродження України вартістю 720 млрд.евро. Фото «Publico» 1281
Шлях відродження України вартістю 720 млрд.евро. Фото «Publico»

Тема російсько-української війни на перших сторінках світових газет.

 • Незважаючи на численні санкції та спроби відмежуватися від Москви, у травні Німеччина експортувала до Росії майже на третину більше, ніж попереднього місяця.
 • Прем'єр-міністр України Шмигаль: для відновлення України знадобиться щонайменше 750 мільярдів доларів. Для цього є заморожені активи російської держави та олігархів на суму від 300 до 500 мільярдів доларів
 • Реконструкція в Україні триватиме десятиліттями і коштуватиме в рази більше ніж план Маршала
 • Дві «заморожені» війною картини. Закриття виставки LouisVuitton Foundation 3 квітня перетворилося на політико-дипломатичний файл через війну в Україні. Два шедеври, власність Петра Авена і В'ячеслава Моше Кантора, досі не повернулися в Росію. Вони під санкціями у Франції
 • Молдова: страх перед Москвою. ЄС надав Республіці Молдова статус кандидата. Але святкового настрою у столиці Кишиневі, як і раніше, немає. Страх перед російським вторгненням дуже великий
 • Початкові дані з руйнувань в Україні до конференції в Лугано. 24 000 км зруйнованих доріг може коштувати понад 30 мільярдів доларів. Зменшено на 4,8 млн робочих місць з 24 лютого, або 30% рівня зайнятості до війни. Пошкоджено або зруйновано будинки понад 3,5 млн українців, понад 116 000 будівель, у тому числі 12 300 державного житла та понад 104 000 приватних будинків
 • У Бразилії війна розглядається як європейське питання
 • Міністр МВС Ізраїлю Шакед не мав повноважень встановлювати квоту у 5000 громадян з України, і всім, кого вона відкидала, було незаконно відмовлено
 • Верховний суд Ізраїля дозволив безвізовий режим для українців, які тікають від війни
 • «Боїнг» розчарований? Китай не винен. Три великі китайські авіакомпанії оголосили, що куплять 292 літаки в «Airbus «замість «Боінга». «Боїнг» каже про геополітику, а Китай каже – робіть висновки, бо буде ще боляче
 • Ветерани США тихо допомагають Україні. Наданням навчання та консультацій без санкції Пентагону
 • У шахтах Торецька російських обстрілів побоюються — але не чують
 • У конфліктному Придністров'ї панує страх, що його можуть втягнути у війну по сусідству
 • ЄС переманює айтішників з Білорусії та Росії. Польща виявилася особливо успішним мисливцем за ІТ-фахівцями, прийнявши понад 16 000 ІТ-фахівців із Росії та Білорус
 • У Клайпеді не залишилось пам'ятників радянської епохи, демонтують останній
 • Чому «Росатом», дуже важлива російська державна компанія досі поза санкціями?
 • Уряд Ірландії попередив, що не можна виключати повне припинення постачання російського газу
 • Посла Мельника відкликають з Німеччини він може отримати нову посаду
 • Байден знає, що Київ втрачає" ветеранів США в Україні
 • Папа Римський: «Хочу в Київ і Москву»
 • Банк ВТБ пропонує кредит турецьким рітейлерам для відкриття магазинів
 • Російські та західні дипломати посварилися через російсько-український конфлікт на форумі в Пекіні
 • Австралія обіцяє військову підтримку Україні на 100 млн доларів.

 

Європа

 

      «F.A.Z.» - «Шольц готує німців до тривалої кризи».

Федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) підготував громадян до затяжної кризи через високі ціни та напади Росії на Україну. «Ми маємо бути готовими до того, що ця ситуація не зміниться в найближчому майбутньому». За словами уряду, переговори покликані допомогти виробити загальне уявлення про економічні ризики та уникнути спіралі заробітної плати та цін, у якій вища заробітна плата підживлює інфляцію. Щодо цього учасники були одностайні після зустрічі: вони згодні з тим, що немає спіралі заробітної плати та цін, пояснила Ясмін Фахімі, голова Німецької федерації профспілок. Президент роботодавця Райнер Дульгер заявив, що заробітна плата нині «не є рушійною силою інфляції». У першому раунді йшлося насамперед про стримування факторів інфляції з боку пропозиції, таких як висока вартість енергії та нестача сировини та матеріалів. Він оцінив це як перспективний підхід. 

Колонка: «Німеччина експортує більше до Росії».

Незважаючи на численні санкції та спроби відмежуватися від Москви, у травні Німеччина експортувала до Росії майже на третину більше, ніж попереднього місяця. За даними Федерального статистичного управління, вартість експорту зросла до одного мільярда євро. Однак після нападу Росії у березні експорт скоротився майже на 60 відсотків. Згідно зі статистикою, імпорт із Росії у травні скоротився майже на десять відсотків порівняно з квітнем і склав 3,3 мільярда євро. 

Колонка: «Україні потрібно 750 мільярдів доларів».

За оцінками прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, для відновлення України знадобиться щонайменше 750 мільярдів доларів. Для цього мають бути використані заморожені активи російської держави та олігархів на суму від 300 до 500 мільярдів доларів, сказав Шмигаль на конференції у Швейцарії, яка має стати основою для плану відновлення України. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла країні ще більше фінансової підтримки.

 

 

«Potsdamer Neueste Nachrichten» - «Шольц бачить "історичний виклик"».

• Залежність від російського газу занурює Німеччину в кризу

• Лідер СДПН Клінгбайл: Попереду «драматичні місяці»

• Побоювалися повної зупинки поставок наприкінці липня

• Мережева агенція: запасів газу вистачає лише на один-два місяці.

Колонка: «Україна хоче російських грошей на відновлення».

Український уряд хоче фінансувати відбудову зруйнованої війною країни переважно російськими грошима. За оцінками, необхідно щонайменше 750 мільярдів доларів, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у понеділок на першій великій конференції з реконструкції в Лугано. Відбудова є «спільним завданням цивілізованого світу», заявив президент Володимир Зеленський у відеозв’язку. «Ця конференція може стати першим великим кроком до історичної перемоги демократичного світу».

За словами Шмигаля, активи російської держави та олігархів, які заморожені по всьому світу, становлять близько 300-500 мільярдів доларів. Юристи, натомість, наголошують на тому, наскільки складно конфіскувати та роздавати заморожені активи. Можливо, знадобляться судові рішення в міжнародних судах. На олігархів треба було б показати пряму відповідальність за внесок у війну.

У Лугано делегації з майже 40 країн і представники 14 міжнародних організацій від бізнесу та громадянського суспільства до сьогодні, вівторка, обговорюють своєрідний план Маршалла для України. Європейський Союз підтримуватиме Україну, підтвердила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. 

Колонка: Україна має перемогти?

Тому зараз протягом двох днів люди говорять про те, як можна відбудувати Україну. реконструкція за типом плану Маршалла; Так називався план, який серед європейських держав не в останню чергу допоміг Німеччині піднятися з руїн після Другої світової війни. У перерахунку на сьогоднішній час було видано добрих 140 мільярдів доларів тоді, з 1948 по 1952 рік. На конференції, яка зараз проходить у Лугано, Швейцарія, учасникам стане зрозуміло, що на кону буде ще довший період часу та значно більше грошей: сотні мільярдів готові до спустошеної України.

Спустошений також тому, що те, що сталося під час війни, зараз змінюється. Російська армія переорієнтувалася, перегрупувалася, і це не дуже добра новина. Тому що їхньому керівництву, особливо кремлівському на чолі з Володимиром Путіним, байдуже, 30 тисяч чи 50 тисяч солдатів загинуло. Якщо тільки вона виграє в кінці. Тут нігілізм поєднується з імперіалізмом, створюючи отруту: презирство до людей.

Україні стає все важче і важче. Люди там віддають усе, навіть життя, і роблять це добровільно, тому що тримаються за свою країну і тримаються за свою гідність. Це зворушливо і гідно захоплення. Позитивні звіти обумовлені ситуацією, щоб підтримувати моральний дух на високому рівні. Але сил все менше, втрат все більше, принаймні про це повідомляють. Матеріалу вже не вистачає. Здається, трагедія йде своєю чергою. Донбас виглядає втраченим, тим більше, що росіяни роблять усе, щоб його завоювати. Принаймні це.

Щоб вистояти, потрібно більше, ніж мораль. Звідси повторне запитання про озброєння та військову техніку; Україна не здасться. Тому що потрібно багато, фактично все від ручних гранат і детонаторів до танків, тих, для бою. Самохідні гаубиці можуть вирішити бій, а не війну. Це всі бачать і знають. Англійці діляться своїм дуже хорошим «інтелектом».

На цьому тлі невдовзі щоденно підніматимуть питання моралі в державах, які заявляють про бажання допомогти Україні. Якщо ви дійсно цього прагнете, настав час підбити підсумки того, чого ви досягли на цей момент; щоб було зрозуміло, чого в підсумку має бути досягнуто: щоб Україна або не програла, або щоб вона виграла. Цього вимагає навіть зелений міністр закордонних справ Німеччини: Україна повинна перемогти. Питання визначення стає пробним каменем серйозності.

В одному аспекті Україна, безумовно, здобула: повагу з боку тих, хто з нею є союзниками. Свідченням цього є вабливий вступ до ЄС. Але це не те, що мається на увазі. Або це? У військовому плані перемога вимагала чогось зовсім іншого. Або вона має бути одна, коли росіяни зупиняться на Донбасі? Це була б черства перемога.

Держави на чолі з Німеччиною як європейською орієнтованою державою перебувають на роздоріжжі. Виграти чи не програти - що тепер? Відповідь визначає дію. Тоді й Україні буде зрозуміло, чи все необхідне буде поставлено і чи готовий Захід зрештою до цього долучитися. Сьогодні мова йде про не менше. Далі буде реконструкція, яка триватиме десятиліттями.

 

 

 13.   Франція. «Le Figaro»  - «Європа проектує себе у відбудову країни».

Це традиційна зустріч. Щороку протягом останніх п’яти років проводиться конференція високого рівня, присвячена Україні та реформам, які вона має провести, зокрема у боротьбі з корупцією, яка роз’їдає економіку цієї країни. Війна під проводом Росії дещо зірвала програму.

Виступаючи у відеозверненні, президент Зеленський наголосив, що це має бути «спільним завданням усього демократичного світу» та «найважливішим внеском у мир у всьому світі». У будь-якому випадку, це буде тягар настільки ж важкий, як і владний для західних людей, які, незважаючи на великі економічні труднощі, які прийдуть, не мають іншого вибору, як зміцнити Україну проти Росії.

Сам прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, який відвідав Швейцарію, назвав цифру в 750 мільярдів доларів. Зокрема, йдеться про відновлення зруйнованої інфраструктури та будівель, про дезактивацію заплямованої зброєю країни, а також про її підготовку до її – віддаленого – вступу до ЄС. До цього додається вся допомога, якої потребує населення. Рахунок значно зросте, якщо війна триватиме, а це центральний сценарій наразі.

«Хто повинен платити за план реконструкції? «Допитав Дениса Шмигаля. Для нього це має бути Росія та олігархи. Тому необхідно використовувати активи та товари, захоплені на міжнародному рівні з початку війни. Крім складності та юридичних труднощів, які виникли б, конфіскації було б недостатньо. Для прем'єр-міністра вони сягали б від 300 до 500 мільйонів доларів. Тому міжнародному співтовариству доведеться засунути руку в кишеню, у тому числі у випадку серйозної економічної нестабільності.

Під час зустрічі Президент Комісії Урсула фон дер Ляєн окреслила платформу підтримки України, ідею якої дуже скоро після початку війни запропонував Президент Європейської Ради Шарль Мішель. 

Він «буде відкритий для всіх, кому не байдуже майбутнє України», резюмував VDL після переліку довгого списку зацікавлених сторін: «наші партнери з усього світу, від Швейцарії до Сполучених Штатів», «інституції та актори з приватного сектору». сектор та громадянське суспільство», «Європейські та міжнародні організації – від Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку до МВФ та Світового банку». «Звичайно, будуть залучені компанії та бізнес-асоціації з їхнім неймовірним ноу-хау. Зовсім нещодавно в Давосі ми побачили зацікавленість бізнесу та підприємців у відбудові України», – додав Президент Комісії. Країна у стані війни розміром з Україну також є обіцянкою великого ринку в майбутньому.

Партнери платформи відповідатимуть за визначення інвестиційних потреб, визначення пріоритетів та залучення необхідного фінансування. Але, як стверджує VDL, «Україна буде керувати, тому що наші дії будуть керуватися прагненнями та бажаннями українського народу». 

Як би там не було, роздуми про інструмент, який би дозволив ЄС зробити внесок у зусилля, почалися. Згідно зі схемою, яку він запропонував і яку він випробував під час кризи Covid, щоб допомогти малим і середнім підприємствам в союзі, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) попросить країни-члени внести до 20 мільярдів євро у вигляді позик, грантів. та гарантії. Тоді цей несподіваний прибуток дозволить цьому банку позичити Україні 100 мільярдів євро. «ЄІБ – це банк. Логічно, це будуть кредити», – також наголошують у закладі. На сьогоднішній день ЄС, за винятком держав-членів, мобілізував 6,2 мільярда євро фінансової підтримки для України. Україна буде керівною силою, тому що наші дії будуть керуватися прагненнями та бажаннями українського народу», – Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії.

 

 

Хорватія «Poslovni Dnevnik» - «ЄС переманює айтішників з Білорусії та Росії, вони обходять нас широкою дугою.

Польща виявилася особливо успішним мисливцем за ІТ-фахівцями, прийнявши в першу хвилю понад 16 000 ІТ-фахівців із Росії та Білорусі. 

З початку російської агресії проти України десятки тисяч найбільш затребуваних та якісних ІТ-фахівців з Росії, Білорусії та у зв'язку з військовою службою трохи менше з України перебувають у роз'їздах і багато з них уже знайшли роботу, і багато хто з них заснував свої компанії в європейських країнах. . IT-індустрія є найперспективнішою галуззю і в усіх країнах Європи стикається з проблемою нестачі технологічних кадрів, а згадані східні країни були «басейном» для ввезення кваліфікованих робітників ще до початку війни, оскільки, як Хорватські експерти скажуть, що у них дуже якісний та розвинений ІТ-сектор. Російські та білоруські ІТ-фахівці без проблем працевлаштовані як у Сербії, так і в країнах ЄС, але, за всією наявною інформацією, значною мірою оминають Хорватію. Чому це так?

Багато росіян обирають Сербію як притулок через безпеку, прищеплену їм дружніми стосунками та симпатією, яку люди відчувають до Росії, але що це не так, переконливо підтверджує той факт, що вони також оселилися у численних країнах ЄС. Країни, які тримають Росію під санкціями. Польща виділялася як успішний мисливець за ІТ-фахівцями. У першу хвилю ця країна прийняла, за словами Давора Руньє, підприємця та президента Асоціації незалежних експортерів програмного забезпечення CISEx, понад 16 тисяч ІТ-фахівців, а зараз ця цифра, ймовірно, ще більша.

«На жаль, ця хвиля та унікальна можливість залучити добрі кадри з ІТ-сектору обійшли нас стороною. І причина не в тому, що ми є членом Союзу і маємо жорсткі критерії для працівників з Росії, перевірка яких, напевно, більш ретельна, ніж для працівників, які прибувають з якихось інших країн. Ці питання залишилися на другому плані, вони навіть не дійшли до цього у своїй оцінці, тому що все зупиняється на податковій політиці та надмірних навантаженнях», — каже Руньє і пояснює, що росіяни спочатку обирають ті напрямки, де робота окупається більше. У той час як у нашій країні високі зарплати в ІТ-секторі припадають на частку тих, хто має більш високе робоче навантаження, поляки мають «фіксовану ставку», ставку 20 відсотків, вартість життя нижчу. Але найголовніше, що держава дуже добре організована, і в цьому випадку вона оперативно відреагувала, запросивши ІТ-фахівців переїхати до Польщі. Уряд заснував програму Poland Business Harbour, призначену для співробітників, малих та середніх підприємців та великих компаній у сфері інформаційних технологій з Росії та Білорусі як підтримку та допомогу при їх переїзді до Польщі.

Усі компетентні міністерства, а також агенції з інвестицій та розвитку підприємництва, а також канцелярія прем'єр-міністра, фонд Startup Hub Poland, підрозділи місцевих органів влади та підприємницькі центри також об'єднані у мережу, щоб швидко подати зацікавлених працівників та підприємців з Росії та Білорусії та проживання їх у Польщі.

 

 

Литва «Klaipeda» - «Пам'ятників радянської епохи не залишилося».

У Клайпеді демонтовано пам'ятники радянської епохи на могилах радянських воїнів. Демонтаж металевих скульптур та опущеного меча взяли на себе співробітники компанії Plungiški, яка займається реконструкцією туристичного парку Skulp.

 «Ви можете допомогти покаліченим бійцям загону «Азов».

Українка Олена не змирилася з війною, але пристосувалася до існуючих умов. Натомість за допомогою комп’ютера привезла свою роботу до Литви, щоб допомогти бійцям відомого загону «Азов».

Олена Ліберті прилетіла з України до Литви 2 липня. Нам стало цікаво, як він так довго пробув на охопленій війною батьківщині і де планує оселитися в Литві.

— Може, ти залишишся з нами? Тут так спокійно, красиво», – запитання супроводжувалося посмішкою на обличчі Олени та нашим здивуванням, почувши її відповідь.

Тридцятирічна жінка повернеться до Києва 10 липня на мікроавтобусі, яким група литовських ентузіастів перевозить українцям життєво необхідні речі. Якщо все піде за планом, він відвідає Клайпеду та Каунас, де звернеться до жителів цих міст зі своїм посланням.

Підпис під фото: «Гість: Олена приїхала до Литви ненадовго – цього тижня повернеться в Україну». 

Нідерланди «Het Parool» - «Російське ядерне агентство може зіткнутися із санкціями».

Чому ця важлива російська державна компанія досі поза санкціями?

Понад чотири місяці війни в Україні призвели до шести раундів європейських санкцій, а також до багатьох суперечок щодо бойкоту нафти та газу та зменшення залежності від російських енергоносіїв. Але одна з найважливіших російських енергетичних компаній не потрапила в санкційний список і навряд чи є предметом дискусій з цього приводу: державне атомне агентство «Росатом».

Це пов’язано з великою владою компанії. Росія є другим за величиною постачальником урану до Європейського Союзу після Нігеру, на частку якого припадає близько 20 відсотків загального європейського імпорту. Сполучені Штати також покладаються на Москву в забезпеченні 16 відсотків своїх загальних потреб в урані.

«Росатом» має відносно велику владу в ланцюзі постачання сировини, а Росія також має велику ядерну інфраструктуру та власні знання. За даними Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету, із 439 ядерних реакторів у світі 38 знаходяться в Росії. У 2018 році Росії належало близько 46 відсотків світових потужностей зі збагачення урану.

Жодна атомна компанія не має стільки іноземних замовлень, як Росатом. По всьому світу понад 40 АЕС будуються за російськими технологіями, ще 15 – завдяки російським знанням. У Європі «російські» атомні електростанції розташовані переважно у Східній Європі: Словаччина та Угорщина мають по чотири, Чехія — шість, Болгарія — два, а Фінляндія також має два реактори російського виробництва. Крім того, атомні електростанції за російськими технологіями будуються в Словаччині, Угорщині та Фінляндії.

Головними противниками санкцій проти «Росатома» є країни Східної Європи. Вони повністю залежні від Москви, затвердженої альтернативи російському ядерному паливу немає. Російські вантажні літаки з ядерним паливом продовжують приземлятися в Чехії та Словаччині після того, як у березні Брюссель вирішив закрити європейський повітряний простір у відповідь на вторгнення в Україну.

Для цього вкрай необхідний «спеціальний розподіл». Словаччина, Угорщина та Фінляндія залежать від атомної енергетики для виробництва більше половини електроенергії, Болгарія – понад 40 відсотків, а Чехія – третину. Якщо постачання збагаченого урану з Росії припиниться, то ці країни-члени матимуть реальну проблему.

Крім того, оскільки багато європейських держав-членів, зокрема Франція, вважають атомну енергетику найважливішою альтернативою викопному паливу, санкцій, ймовірно, поки що не буде. Для Кремля це не віщує нічого доброго, адже «Росатом» добре наповнює московську касу. Наприклад, у 2020 році загальний оборот компанії склав понад 16 мільярдів доларів.

Це робить «Росатом» однією з найважливіших державних компаній Росії. Для порівняння, найбільша державна компанія, газовий гігант «Газпром», того ж року коштувала близько 87 мільярдів доларів.

Очікується, що до 2030 року товарообіг «Росатома» зросте до приголомшливих 4 трильйонів рублів, тобто понад 76 мільярдів доларів США за поточним обмінним курсом. Компанія розраховує отримати цей новий прибуток в основному за рахунок іноземних замовлень, заявив генеральний директор Олексій Ліхачов агентству новин Reuters у 2019 році. За його словами, до 2030 року 70% загального обороту має надходити з-за кордону, тоді як зараз приблизно 40%.

Поки санкції проти російського ядерного гіганта є табу в Брюсселі та Вашингтоні, немає жодних підстав вважати, що ціль не буде досягнута.

 

 

Іспанія «La Vanguardia» - Україна розраховує на допомогу у розмірі 750 мільярдів доларів для відновлення країни.

Міжнародна зустріч у Швейцарії для розгляду «плану Маршалла»

Уряд України вчора оцінив у 750 мільярдів доларів (близько 720 мільярдів євро) обсяг допомоги, необхідної для відновлення країни у нинішньому стані війни. Україна та Швейцарія вчора організували міжнародну зустріч у Лугано, щоб розглянути своєрідний план допомоги Маршалла для Києва.

 

 

Ірландія «Irish Examiner» -  «Не виключено» кінець російському газу».

 • Восени уряд оголосить про нові заходи підтримки вартості життя
 • Споживачі купують паливо оптом, щоб уникнути можливого підвищення цін взимку.

Уряд попередив, що не можна виключати повне припинення постачання російського газу до Європи, підтвердивши, що восени буде оголошено пакет заходів щодо підтримки зростання вартості життя.

Оголошуючи про літній економічний звіт, міністр державних видатків Майкл МакГрат і міністр фінансів Паскаль Донохью заявили, що основна увага приділятиметься ослабленню тиску на домогосподарства, оскільки в бюджеті, який було перенесено на вересень, є 6,7 млрд євро. щоб відобразити кризу.

Пан МакГрат сказав, що поза бюджетом він «хотів би мати можливість» збільшити виплати на паливо, але підкреслив, що осінь — «придатний час» для такого втручання, коли споживання енергії зростає.

Джерела повідомляють, що, ймовірно, буде продовжено знижки на паливо, ще один кредит на енергію у розмірі 200 євро та осінню премію із соціального забезпечення, щоб полегшити тягар.

Більш того, передбачається, що протягом кількох днів уряд підвищить розмір допомоги на шкільне навчання.

Постачальники палива для побутових потреб уже спостерігають вплив на структуру видатків: збільшення обсягів закупівель тими, хто може собі це дозволити.

Постачальник вугілля зі Східного Корку Донал МакГрат, власник Midleton Aggregates, сказав, що все більше і більше людей купують оптом, щоб уникнути підвищення цін у найближчі місяці, в той час як багато людей похилого віку вже побоюються зими.

«Люди шоковані тим, що 40-кілограмовий мішок вугілля коштує 32–35 євро, і всі думають, що до Різдва ціна може зрости до 40 євро», — сказав МакГрат. «Люди просто не можуть дозволити собі це купити.

«Багато моїх клієнтів літні люди, і вони кажуть мені, що вогонь складає їм компанію взимку. Це те, що допомагає їм пережити довгі вечори.

«Минулого року уряд хотів просувати бездимне вугілля, але воно дорожче, і люди й без того зазнають труднощів. Я співчуваю клієнтам, коли можу сказати, що вони обходяться меншим, ніж їм потрібно, але що вдієш».

Ейдан Фоулі з Mid Kerry Fuels сказав, що у нього зростає кількість клієнтів, рахунки яких покриваються Товариством Святого Вінсента де Поля.

"Ми поставляємо вугілля людям, на яких поширюється страховка St Vincent de Paul, і так було завжди, але тепер до цього списку потрапили і мої власні постійні клієнти", - сказав він.

«Це не тільки люди похилого віку — в деяких випадках це можуть бути і молодші сім'ї.

«Я знаю одну жінку віком 70 років, яка взимку зазвичай витрачала три мішки вугілля на тиждень, щоб обігріти свій будинок. Вона мені сказала, що цього року зможе дозволити собі лише один.

«Інший чоловік того ж віку сказав мені, що він не може отримати допомогу на паливо цього року, тому що його дружина померла, і, згідно з державною перевіркою потреби, він не має права на це як самотній чоловік. Він виживає приблизно на 200 євро на тиждень, це шокує.

 

 

Німеччина «Der Tagesspiegel». Головний матеріал «Холодна індичка».

·         Залежність від російського газу занурює Німеччину в кризу

·         Канцлер Шольц: Ми стоїмо перед «історичним викликом»

·         Побоювалися повної зупинки поставок наприкінці липня

·         Netzagentur: Запасів газу вистачає лише на один-два місяці.

Колонка: «Посла Мельника відкликають».

Посол України в Німеччині Андрій Мельник може отримати нову посаду. Як повідомляє газета Bild з посиланням на урядові кола Києва, він має стати заступником міністра закордонних справ України. Тому ще можлива зміна влітку. Видання цитує слова чиновника, який повідомив, що така пропозиція була зроблена українському президенту. «Андрія Мельника дуже цінують у Києві за його роботу.» Мельник був послом у Берліні з 2015 року. Від початку російського нападу на його батьківщину Мельник часто привертав увагу критикою федерального уряду. Минулого тижня критикували його позитивне ставлення до лідера українських націоналістів Степана Бандери. Вважається, що Бандера частково відповідальний за вбивства євреїв під час Другої світової війни.

Український уряд хоче фінансувати відбудову зруйнованої війною країни переважно російськими грошима. Необхідно щонайменше 750 мільярдів доларів, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у понеділок на конференції з реконструкції в Лугано. За словами Шмигаля, активи російської держави та олігархів, які заморожені по всьому світу, становлять близько 300-500 мільярдів доларів.

На війні в Україні президент Росії Володимир Путін наказав продовжити наступ після захоплення Луганської області.

 

 

Італія. «La Repubblica» - «Драгі від Ердогана веде переговори щодо українського газу та зерна».

 

 

«Il Fatto Quotidiano» - "Байден знає, що Київ втрачає" ветеранів США в Україні.

"НЕПРАВИЛЬНИЙ АНАЛІЗ, ПЕРЕМОЖЕ МОСКВА, ТЕПЕР СПРАВА".

«Я маю це зробити, бо ніхто інший цього не зробить». Це слова, з якими 22-річний Віллі Джозеф Кансел-молодший, колишній морський піхотинець із Кентуккі, пішов 3 березня, щоб воювати на чужій Україні, у чужій країні. Незабаром після місяця на фронті його дружині Бріттані, теж 22 років і матері їхньої семимісячної дитини, зателефонували: «Ваш чоловік хоробро бився, але, на жаль, не вижив». Ці слова повторювали всім вдовам кожної війни, але цього разу не було прапорів і офіційно підтвердженого державного похорону Віллі Джозефа, першого американця, який загинув у бою на Україні.

За повідомленнями місцевої преси, він працював рядовим підрядником. Віллі Джозеф — один із поки невідомої кількості американських громадян, які поїхали навчати українські війська та координувати допомогу громадянському населенню у війні, яку ведуть Сполучені Штати, відправляючи зброю та допомогу на мільярди доларів, але без солдатів на місцях.

За даними New York Times, на даний момент в Україні загинули двоє громадян США, ще двоє перебувають в ув'язненні, а один зник безвісти. Не менш як двадцять отримали поранення. Багато з них є ветеранами місій в Афганістані та Іраку. Критики називають їх найманцями, солдатами удачі. Для членів сім'ї та вболівальників вони герої. Для адміністрації США вони є цивільними особами, які їдуть на свій страх і ризик.

«Згідно з керівництвом Держдепартаменту США, громадяни, у тому числі ветерани, не повинні виїжджати в Україну, а якщо вони вже знаходяться в країні, то мають виїхати за першої ж безпечної можливості», — пояснюють Фатто Куотидіано представники Міноборони. Однак доля десятків цивільних осіб та бойовиків США в Україні залишається серйозною проблемою для президента Байдена та його адміністрації. Ця дилема стає ще гострішою у випадку з американцями, військовополоненими, які вирішили воювати власним коштом.

Преса стежить за розвитком подій та публікує актуальні статті. В інтерв'ю NBC News прес-секретар президента Росії Путіна заявив, що Женевська конвенція, яка захищає військовополонених, не поширюється на «солдат удачі» і не виключає застосування страти після закінчення слідства. США відкидають цю позицію, закликаючи Москву застосовувати Женевську конвенцію до «всім» ув'язнених, включаючи цивільних осіб. «Ми очікуємо, як це потрібно і потрібно міжнародним правом і правом війни, що з тими, хто був захоплений у полон на полі бою, звертатимуться гуманно і відповідно до законів війни», — такою була відповідь представника Держдепартаменту. Прайс на нещодавній прес-конференції.

ПРЕЗИДЕНТ ДЖО БАЙДЕН, який присягнув, що не хоче воювати в «Третій світовій війні в Україні», вивів із країни 150 своїх військових інструкторів ще до початку війни.

За даними New York Times, відтоді Сполучені Штати надали 6,8 мільярда доларів на допомогу та навчання українських військовослужбовців у Польщі та Німеччині.

Членам сім'ї, які оплакують долю своїх близьких, залишається лише солідарність простих людей. Родина Джозефа розпочала кампанію, щоб допомогти вдові та синові. Приблизно за два місяці вони зібрали понад 88 000 доларів, що більш ніж утричі перевищує заплановане. З іншого боку, краудфандинг став засобом підтримки різних воєнізованих організацій, які, як і в інших недавніх війнах, направляють людей на навчання місцевих військ та гуманітарної допомоги.

Перрі Блекберн, полковник спецназу у відставці та один з перших американських солдатів, які прибули до Афганістану, звільняючи афганців верхи на конях, заснував Afgfree.org з місією «стримати обіцянку», щоб допомогти американським та афганським громадянам дістатися до приватних рейсів та до відправки . "Мене мотивує те, що я все життя спостерігаю, як уряди пригнічують свої народи", - пише Блекберн Фатто Куотідіано.

Блекберн звинувачує Путіна у вторгненні до суверенної країни ціною безневинних смертей. «Мене мотивує благодать Божа, і я намагаюся робити добро на цьому світі».

 

 

 «IL Riformista» - "Мир це не зброя, Хочу в Київ і Москву".

«Українська криза мала стати викликом для мудрих державних діячів, здатних побудувати найкращий світ у діалозі для нових поколінь. Нам потрібно перейти від політичних, економічних та військових силових стратегій до глобального мирного проекту».

Понтифік повертається до розмови про своє здоров'я і виключає відхід на пенсію: «Це лише придворні плітки, адже Ватикан — монархія». І громить війну в Україні: «Не може бути миру на основі взаємного озброєння. Я хочу до Києва, а також до Москви»

Літературний жанр інтерв'ю вдався Папі Франциску, який у суботу надав одне — останнє у серії — британській агенції Reuters в особі Філіпа Пуллели, давнього кореспондента з Риму та Ватикану. І питання відповідали репутації інтерв'юера: відверті, з одного боку, та й з іншого. Отже, на неминучу тему «відставки» відповідь однозначна: «Це ніколи не спадало мені на думку. Не зараз".

Теми, пов'язані зі станом здоров'я Папи, які таким чином домінували у розмові, жодним чином не були вичерпані. Наприклад, проблема болю в колінах. .Папа, як вказує Пулелла у хроніці зустрічі, використовує палицю, щоб увійти до зали засідань, що знаходиться на першому поверсі Casa Santa Marta. «Тепер, – додав Папа, – я мушу почати рухатися, щоб не втратити м'язи. Це краще, це найкраще».

І, нарешті, ми підходимо до питань міжнародної актуальності, насамперед України. Учора, збігшись з публікацією інтерв'ю, президент України Зеленський заявив, що припинення вогню є попередньою та необхідною умовою початку переговорів щодо припинення бойових дій. Папа Франциск зі свого боку, враховуючи, що інтерв'ю відбудеться у суботу, ще раз наголосив на своєму бажанні відвідати Україну. «Я хотів би поїхати до України, і я хотів спочатку поїхати до Москви.

Ми обмінювалися повідомленнями про це, бо я думав, що якби президент Росії надав мені маленьке вікно для служіння справі миру... І тепер, можливо, після мого повернення з Канади, що я зможу поїхати в Україну. Перше, що потрібно зробити, це поїхати до Росії, щоб спробувати чимось допомогти, але я хотів би побувати в обох столицях». Говорячи про Москву, Папа Франциск говорив про «дуже відкритий, дуже сердечний діалог»; «Двері, — сказав він, — відчинені». Тим часом заклики до миру та урядів не вщухають.

Також у неділю в «Анжелусі» він повторив це із сильними виразами: «Миру потрібен мір. А не мир, заснований на співвідношенні озброєнь, на взаємному страху. Ні, це неправильно. Це означає повернення історії сімдесят років тому. Українська криза мала бути, але — за бажання — вона все ж таки може стати викликом для мудрих державних діячів, здатних побудувати найкращий світ у діалозі для нових поколінь. З Божою допомогою це завжди можливо! Але необхідно перейти від стратегій політичної, економічної та військової сили до глобального мирного проекту: немає до поділу миру між конфліктуючими державами; та світу, об'єднаному між народами та цивілізаціями, що поважають один одного».

Остання тема інтерв'ю стосувалася вироку Верховного суду США, який фактично скасував можливість аборту. Єдиною дикастерією Ватикану, яка заявила про свою позицію, була Папська академія життя, яка відповідає за ці теми, з чітким, своєчасним та своєчасним прес-релізом, у якому вона підтвердила, що зараз важливо розпочати дискусію у суспільстві.

 

 

Читайте також: Перші шпальти світової преси 30 червня про війну в Україні

 

     Португалія «Publico» - «Шлях відродження України вартістю 720 млрд.евро».

 

 

Швейцарія «Blick» - «Росія воює проти всіх нас». На саміті в Лугано Володимир Зеленський закликав Європу до солідарності.

 

 

«Le Temps» - «У Лугано сподіваються закласти основи нової України».

Першого дня конференції Ігнаціо Кассіс хоче вивести свої рекомендації на міжнародний рівень. Берн розглядає можливість збільшення свого фінансового внеску для України та люб'язно активізується у сфері розмінування.

Першого дня конференції прем'єр-міністр України Денис Шмигаль оцінив вартість реконструкції у 750 мільярдів доларів.

 • Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн сподівається на сильнішу та екологічнішу Україну, а також на успіхи у боротьбі з корупцією.
 • Президент Конфедерації Іньяціо Кассіс закликає до реформ в обмін на підтримку міжнародного співтовариства
 • Якщо оприлюднена сьогодні Луганська декларація закладе основи нової країни, у 2023 році в Лондоні пройде велика конференція з відновлення України.

Для Берна, співорганізатора заходу з Києвом, нестачі в роботі немає. Основна мета полягає в тому, щоб 38 країн та 14 міжнародних організацій ухвалили принципи майбутнього процесу. Ціль: правильно витрачати майбутні мільярди допомоги, уникаючи пастки корупції.

Швейцарія і, зокрема, Федеральний департамент закордонних справ (FDFA) вклали кошти та надали імпульс визначенню цих правил. З іншими учасниками було проведено консультації, і вони змогли висловити свою думку. Тепер про фінішну пряму у Лугано, де треба доопрацювати рамки. Сім принципів перебувають у меню для обговорення. По-перше, Україна має очолити свою реконструкцію; країни-донори виступають як партнери. Реформи мають бути прискорені, і на рівні загального функціонування мають превалювати прозорість та верховенство закону. Корупція має бути викорінена. Потім принцип спрямований на широку демократичну участь, включаючи різні верстви країни, такі як громадянське суспільство, приватний сектор, місцеві органи влади та населення. Зрештою, програма спрямована на забезпечення гендерної рівності та скорочення нерівності, а також на стійкість у соціальних, економічних та екологічних питаннях.

Іньяціо Кассіс був у захваті від чергової «досягнутої мети». Зустріч у Лугано справді знайде наступника, оскільки Великобританія протягом дня підтвердила своє бажання організувати наступний саміт щодо відновлення України. Отже, зусилля Берна знаходять наступність.

Справді, як того бажають Швейцарія та Україна, конференція насамперед не присвячена збору коштів. Процес відновлення тільки розпочався, а запеклі бої продовжуються, переважно на сході України. Тим не менш, срібло не буде повністю відсутнє на вершині.

На даний момент багато говорять про розмінування. Україна стала однією з найзамінованіших країн світу. Небезпеки для населення, а також економіки очевидні.

Як стало відомо Le Temps, у цій галузі Швейцарія бере участь в обговореннях, спрямованих на координацію зусиль. У його активі ноу-хау та технології. У франкомовній Швейцарії згадується назва фонду Digger, що базується у Бернській Юрі. Однак на остаточне вирішення питання ще буде потрібно деякий час.

Конфедерація ще не зробила кроків щодо фінансування операцій з розмінування, які вважаються надзвичайно дорогими. Одна з причин криється в нейтралітеті, оскільки деяка робота часто проводиться з військовими. Крім цього, швейцарське співробітництво спрямоване на зміцнення певних напрямів, які вже розпочали Державний секретаріат з економіки (Seco) та Директорат з розвитку та співробітництва. (ЦДК). Ці дії стосуються, наприклад, контролю якості молока, стійкого сільського господарства, психічного здоров'я, води чи енергії (наприклад, централізованого теплопостачання). Берн має намір розвивати те, що він робив упродовж багатьох років в Україні, свої мережі та досягнення.

Співпраця може також включати створення побратимів між швейцарськими та українськими містами чи кантонами з регіонами. Про це перед Луганською аудиторією заявив прем'єр-міністр Києва Денис Шмигаль. Заплановано зустріч президента Берна та його київського колеги, повідомляє Ігнаціо Кассіс. Але українському Презідента зрештою завадили, і він не поїхав.

Побратимство — один із небагатьох моментів, який Марко К'єза, президент СВП, партії, яка з самого початку виступала проти конференції в Лугано та поновлення європейських санкцій проти Росії, вважає цікавим. «Дехто говорив про новий план Маршалла, який об'єднує великих лідерів та глав держав. Але в результаті, що ми маємо? Конференція, на якій сильні цього світу відсутні. Очікування були надто високі. Ми явно втрачаємо ударну силу. До того ж на міжнародному рівні немає великих відгуків.

 

 

«Tages-Anzeiger» - «У Лугано Кассіс дає Україні надію на широке процвітання».

Дипломатична Швейцарія хоче допомогти відновити та відновити розорену війною країну На конференції в Тичино президент Іньяціо Кассіс пообіцяв українському народу процвітаюче майбутнє.

Учора вдень федеральний президент Ігнаціо Кассіс відкрив конференцію щодо відновлення України у Лугано. У своїй вступній промові Кассіс говорив про «час жаху», але також і те, що «відновлення в Україні має призвести до зростання». Кассіс пообіцяв, що в Лугано буде закладено найперші основи фундаментальної реформи країни, її стійкості та відновлення. Економіка має бути стійко реструктурованою, щоб створити умови для процвітання на благо всього населення.

Із Києва до них приєднався президент України Володимир Зеленський. "Росія хоче показати, що наші демократичні цінності нічого не означають", - сказав Зеленський. Однак відновлення його країни об'єднає світове співтовариство. Селенськи хоче стійкої реструктуризації, включаючи технологічні зміни, які принесуть більше процвітання широким верствам населення.

Міністр екології та енергетики України та міністр екології та природних ресурсів України підписали у Лугано кліматичну угоду. На прес-конференції Соммаруга заявив, що Україна може стати незалежною від нафти та газу шляхом розумної розбудови. Швейцарські компанії могли б допомогти, наприклад, реконструкції будівель з метою підвищення енергоефективності.

 

 

Інші країни

 

 Ізраїль «Haaretz» - «У війні на виснаження ключове значення має постачання зброї».

Повідомлення у вихідні про те, що російські війська захопили місто Лисичанськ і тим самим завершили завоювання всієї Луганської області, зустріли мовчазна реакція з боку українського уряду. Президент Володимир Зеленський заявив у неділю, що «ми поступово просуваємося вперед на Харківщині, на Херсонщині, буде день, коли ми скажемо те саме про Донбас».

Не говорячи про це надто багатослівно, Зеленський фактично визнав, що у війні на виснаження на сході України Росія, як і раніше, має ключову чисельну перевагу в артилерії, яка дозволить їй у найближчому майбутньому повільно і поступово просуватися на Донбасі. , і що хоча українці повернули собі частину території і, можливо, навіть готові повернути собі місто Херсон, їхня армія ще не в змозі накопичити необхідні збройні формування для великого контрнаступу.

Але перш ніж наголошувати на українських недоліках, важливо не перебільшити досягнення Росії. Їхнім військам знадобилося 130 днів війни в Україні, щоб досягти однієї зі своїх початкових ключових цілей — взяти під контроль весь Луганськ, де з 2014 року вони зберігають велику присутність проросійських сепаратистів.

Фокус на Луганській та Донецькій областях триває більше половини цього часу, оскільки їхній тиск на Київ з тріском провалився у березні та квітні. І хоча вони остаточно захопили весь Луганськ, вони не затиснули всередині Сєвєродонецька та Лисичанська досвідчені українські частини, які здебільшого встигли відступити раніше. Швидше за все, тепер вони зосередяться на тому, щоб зробити те саме на Донеччині, де їхні зусилля досі були менш успішними, і вони контролюють лише близько половини території.

Обидві сторони змагаються у створенні нових бронетанкових формувань, які можна було б відправити у бій для вирішального настання. Вважається, що Росія, яка втратила більшу частину своїх танків і щосили намагається поповнити свої передові бронетанкові бригади, сильно пошарпані в боях, тут перебуває в невигідному становищі.

Але українські втрати також були значними, і повідомлення про спроби створити нову бронетанкову дивізію, частково використовуючи захоплені російські танки та ті, що були надані колишніми членами Варшавського договору НАТО, також потребують часу. Також незрозуміло, де українці почнуть контрнаступ, якщо так, то коли — чи спробують вони відбити частини Донбасу чи віддадуть перевагу зосередженню на відвойуванні Херсона? Звільнення першого великого міста, захопленого Росією, дало б їм велику моральну підтримку, а також ускладнило б для росіян перекидання військ через Крим.

Доки Росії чи Україні не вдасться мобілізувати достатню кількість військ для великого наступу, ця війна залишиться війною на виснаження, що визначається головним чином здатністю будь-якої зі сторін забезпечити свої підрозділи в польових умовах достатньою кількістю боєприпасів для продовження вогню. Заміна минулого місяця генерала Олександра Дворнікова, якого всього два місяці раніше було призначено командувачем усіма російськими військами, що воюють в Україні, заступником міністра оборони Геннадієм Жидком свідчить про те, наскільки важливим для війни є питання ресурсів.

Очікується, що російська Дума прийме поправку до законів про оборону, яка надасть збройним силам повноваження у воєнний час мобілізувати додатковий персонал і змусити бізнес виконувати свої накази, зокрема, в рамках спеціальної військової операції. З політичних причин Кремль, як і раніше, переймається тим, щоб це не вважалося офіційною війною, але для цілей тилового забезпечення армії потрібні військові ресурси. Але навіть із такими повноваженнями залишається незрозумілим, чи зможе російська армія знайти ці додаткові війська та чи зможуть заводи вчасно виготовити боєприпаси. 

Стаття: «Незважаючи на скасування віз для українських біженців, прийом не такий теплий».

 

 

Китай «Global Times» - «Посли США та Росії зіткнулися на форумі у Пекіні по Україні». 

Російські та західні дипломати посварилися через російсько-український конфлікт на форумі в Пекіні в понеділок, коли посол Росії в Китаї Андрій Іванович Денисов виступив проти заяви посла США в Китаї Ніколаса Бернса про те, що військові операції Росії в Україні становлять найбільшу загрозу для поточного світовий порядок.

Рідкісний і напружений обмін думками на 10-му Всесвітньому форумі світу наголосив на ескалації геополітичної напруженості між великими державами, відзначили китайські експерти, закликавши великі держави знайти спосіб контролювати побічний ефект конфліктів і зосередитися на галузях, що становлять спільний інтерес, включаючи збереження миру та сучасного міжнародного порядку, заснованого на Статуті ООН та міжнародному праві.

Бернс спочатку обговорив китайсько-американські відносини, заявивши, що Китай та США мають конкурентні відносини, а також прагнуть взаємодіяти один з одним, і їм, очевидно, необхідно конкурувати таким чином, щоб пом'якшити можливість ненавмисного конфлікту, якого не хоче жодна з них. Посол США завершив свій виступ засудженням військових операцій Росії в Україні, назвавши їх прямим порушенням Статуту ООН і найбільшою загрозою для світу, що завдала людських страждань.

Денисов сказав, що він виступає проти «кожного вироку» посланця США, але з міркувань дипломатичної ввічливості та традицій Денисов спочатку привітав із національним святом США, оскільки понеділок, 4 липня, також був Днем незалежності в США, що також викликало оплески з боку аудиторії. 

Потім він відповів на заяву посланця США про військові операції Росії як про «незаконні» та «неспровоковані», заявивши, що не згадав п'ять шляхів розширення НАТО і те, що сталося з 2014 року, а також зусилля Росії щодо просування Мінських угод, але повністю провалилася через позиції своїх супротивників.

Гостра конфронтація між офіційними особами країн, які також входять до п'ятірки постійних членів Ради Безпеки ООН, привернула велику увагу, викликала дискусії про те, як розвиватиметься міжнародний порядок і як найефективніше підтримуватиме світ.

З двох інтерпретацій «світового порядку» одна відстоюється Заходом із використанням ідеології та цінностей, а інша, прийнята більшістю інших країн, вважає важливішими територію, суверенітет та економічну безпеку, вважають експерти.

«Концепція Китаю про прихильність до загальної, всеосяжної, спільної та стійкої концепції безпеки докорінно відрізняється від концепції безпеки США, яка, по суті, є гегемоністською концепцією безпеки, що відрізняється однобічністю та створенням невеликих угруповань для розпалювання конфронтації», — заявив директор Китайської Народної Республіки Ван Івей. Про це у понеділок повідомили Global Times в Інституті міжнародних відносин Китайського університету Женьмінь.

«Цінності майбутнього світового порядку, швидше за все, будуть інклюзивнішими і переосмисленішими, при цьому голос Китаю, Індії та інших країн відіграватиме важливішу роль», — заявив на форумі китайський професор Цзя Цинго.

«Китай визначає свою позицію на основі суті питання та історичного тла, яке є незалежною та об'єктивною оцінкою», — заявив у понеділок на брифінгу для преси офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзянь.

За словами китайського чиновника, щодо біолабораторій США за кордоном, у тому числі в Україні, є суттєві докази, щодо яких міжнародне співтовариство поділяє високий рівень занепокоєння. За його словами, США завжди поширюють дезінформацію та брехню, а не Китай.

Китай та США стали свідками того, як їхні стосунки погіршуються, що спричиняє шок по всьому світу. Те, як вони керують конфліктами, щоб уникнути подальшого побічного ефекту, було в центрі уваги цьогорічного форуму, в центрі уваги якого було тайванське питання.

Ван Цзісі, президент Інституту міжнародних і стратегічних досліджень Пекінського університету, заявив на іншому панельному обговоренні, що він був здивований і спантеличений, коли якийсь аналітичний центр США опублікував серію статей, в яких стверджувалося, що між Китаєм і США буде війна через Тайванське питання, і Китай має графік вирішення питання силою в майбутньому.

«Я приділяю велику увагу тайванському питанню, але я ніколи не чув, щоб хтось із високопосадовців китайського уряду говорив щось подібне чи про терміни його силового рішення. Деякі люди в США виступають за таку риторику, щоби втягнути дві країни у війну, якої нам слід уникати», — сказав він.

«Захищати Тайвань стало модним слівцем у Вашингтоні. Але у тайванському питанні Китай неможливо утримати. Неможливо стримати Китай [з питань, що стосуються основних інтересів Китаю]», - сказав У Сіньбо, декан Інституту міжнародних досліджень Університету Фудань.

 

Туреччина «Daily Sabah» - «Росія змістить акцент на схід після відходу України з Лисичанська».

Українські сили виведені з розбомбленого міста Лисичанськ, що спонукало Росію претендувати на повний контроль над східною Луганською областю, що є ключовою метою війни Кремля, оскільки тепер Москва просувається на схід.

 Стаття: «Банк ВТБ пропонує кредит турецьким рітейлерам для відкриття магазинів».

ЗАХІДНІ гіганти роздрібної торгівлі пішли з російського ринку з невеликим вибором, оскільки вони залишали країну один за одним на тлі санкцій, введених проти Москви через її вторгнення в Україну.

Зараз ринок дуже залежить від цих варіантів, і турецькі виробники знаходяться у верхній частині списку.

Провідні гравці російського рітейлу, який пережив велику депресію після відходу західних брендів,

продовжують запрошувати турецькі бренди інвестувати Зовсім недавно ВТБ, другий за величиною банк у країні, контрольний пакет акцій якого належить російському уряду, звернувся до Об'єднаної асоціації брендів (BMD) із пропозицією надати кредитні кошти членам, які інвестуватимуть у Росію.

Заявив, що вони негайно передали запит своїм членам, голова BMD Сінан Онсел пояснив, що банк, по суті, сказав: "Приходьте, відкрийте магазин у моїй країні, і я надам вам кредит".

 Колонка: "Туреччина не пустить Швецію та Фінляндію до НАТО, якщо обіцянки не будуть виконані".

 

 

Австралія «WA» - Прем'єр міністр Австралії Албо: Україна просить зброю.

Австралія обіцяє військову підтримку на 100 млн доларів.

 

 

Бермуди «The Royal Gazette» - «Путін: «перемога» в Луганську.

Президент Росії Володимир Путін оголосив про перемогу в українській Луганській області наступного дня після того, як Київ відступив від останнього оплоту опору в провінції.

 

 

«NYT» - Росія просувається на Схід, але перемога оплачена великою ціною.

Україна бореться з великими втратами з невеликою кількістю боєприпасів. 

Захоплення Росією міст Сєвєродонецьк та Лисичанськ, важлива перемога у кампанії Москви із завоювання східної України, демонструє успіх жорсткої стратегії російських збройних сил, заснованої на переважній вогневій могутності та поступовому наступі.

Це також порушує серйозні питання про те, як довго кожна зі сторін зможе продовжувати в тому ж дусі, особливо пошарпані українські сили, які значно поступаються в озброєнні, змушені покладатися на новобранців і нести важкі втрати, поряд з психологічним напруженням бойових дій, знову лікувати і постійні. російські обстріли.

Російське вторгнення також завдало жорстоких збитків її власним силам, але вони продовжують свій повільний поступ, і із захопленням Лисичанська в ці вихідні вони взяли під свій контроль всю Луганську область, що дало їм можливість просуватися до України. місто у Донецькій обл.

Руйнівна стратегія, що значною мірою спирається на далекобійну артилерію, підходить для рівнинної місцевості та більш коротких шляхів постачання росіян на сході, але може не спрацювати в інших місцях. І залишається незрозумілим, як далеко президент Володимир В. Путін має намір зайти в наступі або скільки ще втрат людей і техніки можуть поглинути його збройні сили, не потребуючи тривалої паузи для відновлення.

Українські офіційні особи заявляють, що їхня мета — заподіяти росіянам максимальний біль, змусивши їх битися за міста, як це сталося у Сєвєродонецьку та меншою мірою у Лисичанську, але обидва міста впали, і тепер виникають сумніви. Ця стратегія також викликає розбіжності серед українських військ, деякі з яких вважають спроби утримувати міста безплідними.

«Для мене людське життя важливіше за ім'я Лисичанськ», — сказав 52-річний підполковник Юрій Береза, командир батальйону Національної гвардії України, за кілька днів до того, як українці вирішили залишити місто, а не кривавий квартал за кварталом, як це було в сусідньому Сєвєродонецьку.

Володимир, солдат-доброволець, який одним із останніх бійців свого підрозділу вийшов із Сєвєродонецька у червні, сказав, що він втратив більше половини своєї роти, що налічує близько 100 солдатів.

 

 

«WP» - Мирні жителі у Польщі чують заклик до зброї. 

ВАРШАВА. Через кілька днів після вторгнення російських військ в Україну в лютому Ерік Клосовський звернувся з незвичайним запитом до керівництва польської комунальної компанії, яку він очолює. Війна вирувала на кордоні. Він розсудив, що настав час його команді розширити корпоративне навчання. Кожен має навчитися стріляти із рушниці.

"Росія все ще може зробити додаткові військові кроки і може спровокувати асиметричні погрози, такі як теракти", - сказав 46-річний Клоссовскі, який зараз планує восени цього року провести навчання зі зброєю для сотень рядових співробітників після роботи. «Усі мають бути готові».

Війна в Україні ознаменувала собою нову еру російської агресії, відродивши загрозу ядерної війни та викликавши глобальну продовольчу та енергетичну кризи, що призвела до різкого зростання цін у всьому світі. Але для сусідніх країн, які давно знайомі з російською загрозою, війна викликає щось більше: національний заклик до зброї.

Опитування у Східній та Північній Європі показують сильну підтримку альянсу НАТО та віру в те, що Сполучені Штати дотримуватимуться договорів про взаємну оборону.

 

 

Читайте також: Перші шпальти світової преси 1-3 липня  про війну в Україні

Коментар
Код блоку:
09/08/2022 Вівторок
09.08.2022
08.08.2022