До України привезли копію листа Карла ХІІ про визнання незалежності Запорізької Січі

05 Липня 2022, 11:52
До України привезли копію листа Карла ХІІ про визнання незалежності Запорізької Січі 575
До України привезли копію листа Карла ХІІ про визнання незалежності Запорізької Січі

Прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон привезла до України копію листа короля Карла ХІІ 1711 року з інструкцією про визнання Запорізької Січі як незалежної держави.

 
Про це вона заявила на спільному з Президентом Володимиром Зеленським брифінгу в Києві, повідомляє Укрінформ.
 
Андерссон зазначила, що привезла в Україну особливий подарунок – копію листа Карла ХІІ з національного архіву Швеції, написаного 1711 року з приводу Пилипа Орлика.
 

«Він там дає настанови шведському послу, щоб він визнав Запорізьку Січ як незалежну державу, як суб’єкт міжнародного права, щоб не було утисків від московського царя. Я думаю, що це дуже добре вкладається в теперішній політичний контекст. Уже на початку 18 століття наш король тоді був вражений козаччиною і козацькою демократією», – сказала премʼєрка Швеції.

Читайте також: Луцький договір: шпигунські пристрасті та програні війни

Вона додала, що через 300 років одним з успішних проєктів Швеції в Україні є муніципальне самоврядування і демократичні низові процеси.

Зеленський продемонстрував документ та зачитав фрагмент з його перекладу: 

«Щоб якнайшвидше втілити в життя статтю про волю України та всіх козаків, щоб всій Україні і Війську Запорізькому при нинішньому полководцю Пилипу Орлику повернути давню свободу, володіння своєю землею та її колишні кордони, щоб відтепер цей народ став незалежною державою і більш ніколи не підлягав покорі чи захисту царя».

Читайте такожДень Конституції з османською історією

Коментар
Код блоку:
09/08/2022 Вівторок
09.08.2022
08.08.2022