Перші шпальти світової преси 23 червня про війну в Україні

24 Червня 2022, 08:00
Нідерланди. «de Volkskrant» – Пастор Вадим Храбович намагається вивезти українців в безпеку. Не всі хочуть їхати 1384
Нідерланди. «de Volkskrant» – Пастор Вадим Храбович намагається вивезти українців в безпеку. Не всі хочуть їхати

Тема російсько-української війни на перших сторінках світових газет.

 

Головні теми: 

 

 • Голова комісії ЄС Урсула Фон Дер Ляєн: Росія не може виграти цю війну

 • Ядерний полковник Путіна стрілявся

 • ЄС консолідує політичний напрям України та Молдови, щоб вивести їх зі сфери впливу Росії, кажуть дипломати

 • Україна тепер справді частина європейської родини

 • Скульптури радянського меморіалу в парку Клайпеді більше не буде, його відвезуть до приватного парку. Так вчора на засіданні портової міської ради вирішили міські політики. 

 • Критерії ЄС неоднакові для всіх. Статус кандидата для України та Молдови, а 14 пріоритетів залишаються для Боснії та Герцеговини

 • «Приємно познайомитися, Борисе!»: Джонсон представляє себе, як завжди трохи розпатланим, на зустрічі інтерв’ю з чотирма великими європейськими газетами Італії, Іспанії, Німеччині та Франції. Відповіді Джонсона на запитання газет

 • Італія: Драгі використовує Ді Майо, щоб повернутися до розпалювання війни

 • Уряд Італії затвердив постанову, що продовжує ще на три місяці (особливо для малозабезпечених сімей) правила купівлі-продажу газу, що покриваються за рахунок так званих надприбутків імпортерів газу, які мають сплачувати відсоток від своїх доходів щомісяця з липня 2022 до березня 2023 року.

 • Безпека країн Балтії – турбота НАТО

 • Повернення в Маріуполь повернення в пекло

 • «Смерть Чайковському». Війна розпалила наступ «дерусифікації» в Україні

 • Канцлер Німеччини чекає на тривалий «холодний період» з Москвою

 • Росія погрожувала Заходу «практичною» відповіддю на транзитну блокаду в Калінінграді

 • Уряд Росії звинуватив федеральний уряд Німеччини у розпалюванні «антиросійської істерії»

 • Турецьке вантажне судно у середу вийшло з окупованого Росією порту Маріуполь після раунду «конструктивних» переговорів з Москвою про зерно, повідомило Міністерство оборони Туреччини

 • Лідер Китаю виступив на відкритті БРІКС «Навмисне запровадження санкцій з використанням свого основного положення у міжнародній фінансовій та валютній системах призведе лише до утиску як власних інтересів, так і інтересів інших, і завдають страждань усім. Криза нагадує людям про сліпу віру в так звану «позицію сили» та спроби розширення військових союзів та прагнення до власної безпеки за рахунок інших лише опиняться перед дилемою безпеки».

 

Велика Британія

 

Британія. «Daily Star» – «Ядерний полковник Влада* стрілявся». На місці знайдено електрошокер

ТЕОРІЯ ІГР: ядерна загроза Путіна залишається видимою

Таємного полковника, який носив ядерний портфель президента Росії, знайшли застреленим у своєму будинку під Москвою.

Згідно з повідомленнями, 53-річний Вадим Зімін зараз важко пораненний у реанімації.

Полковник у відставці відповідав за портфель з кодами ядерної боєголовки, який завжди супроводжує ватажка.

Зімін виконував цю роль як ад'ютант колишнього президента Бориса Єльцина і продовжував працювати у Федеральному

Служба безпеки – піднялася до звання полковника за Путіна, але його точна роль у Кремлі невідома. У понеділок Зіміна знайшли з вогнепальними пораненнями на кухні його квартири в Красногорську. Його брат, як повідомляється, виявив його в калюжі крові. Поруч лежав електрошоковий пістолет нелетального характеру.

Його дружина – медик – лікувала поранених російських солдатів, які воювали під час вторгнення в Україну. Зімін перебував під домашнім арештом через звинувачення в отриманні хабара на посаді вищої митниці. Він заперечував будь-які правопорушення.

У портфелі знаходиться пускова установка для стратегічних ракет Кремля. Відомо, що Путін знущається над Заходом, наполягаючи на тому, що поруч з ним видно офіцера з ядерними кодами.

*Влад – скорочене ім’я Володимира Путіна у газетах Великої Британії.

 

Європа

 

Бельгія. «De Morgen» – «ГОЛОВА КОМІСІЇ ЄС УРСУЛА ФОН ДЕР ЛЯЄН:

Росія не може виграти цю війну»

«De Standaard» – «Україна тепер справді частина родини»

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ «Це має історичний вимір і символічно дуже важливо». «Знову табу порушено». «Чотири місяці тому було неможливо уявити, що Україна та Молдова отримають статус кандидатів». Європейські дипломати не рішуче підкреслюють важливість Європейського саміту, де сьогодні 27 лідерів зазвичай без проблем нададуть Україні та Молдові статус кандидата в членство. Цим країнам доведеться провести низку реформ, перш ніж почати переговори. Але вони вже мають право на допомогу при вступі. У певному сенсі рішення розсуває кордони ЄС. Після Помаранчевої революції 2004 року можливе приєднання України все ще було виключено – приєднатися було дозволено лише балканським країнам. Натомість було розроблено Європейське сусідство, а потім і Східне партнерство, щоб визначити кордони ЄС. 

Зараз ЄС консолідує політичний напрям цих країн, щоб вивести їх зі сфери впливу Росії, кажуть дипломати.

«Страх перед рецесією робить нафту, сою та залізну руду дешевшими»

Війна в Україні більше не є головною проблемою на товарних ринках. Побоювання, що економічне зростання зміниться скороченням, взяли верх.

Мідь, нафта, соя і залізна руда (за годинниковою стрілкою): раптом все дешевшає.

Підбірка повідомлень від агентства фінансових новин Bloomberg за останні дні: «Пальмова олія стирає всі прибутки 2022 року». «Мідь впала до мінімуму за 14 місяців». «Зниження цін на пшеницю трохи сповільнюється». «Кобальт дешевшає». Ціна на нафту знизилася». Це трохи відрізняється від звітів про подорожчання сировини.

Протягом останніх тижнів і місяців тенденція змінилася на один товар за іншим. Ціна на мідь зараз на 21 відсоток нижча за свій травневий максимум. Показник залізної руди на 22 відсотки нижчий від піку. Кобальт на 12 відсотків дешевший, ніж у березні. Соя подешевшала на 6 відсотків, пшениця – на 32 відсотки, пальмова олія – на 40 відсотків. Найважливіший у світі товар, нафта, також йде на спад. Після піку ціни в березні вона впала на 15 відсотків.

Причиною зміни тенденції є стрімко зростальний страх, що західний світ прямує до рецесії. Рецесія означає, що економіка переходить у зворотний бік і, отже, перероблятиме менше сировини, а не більше. Падіння попиту призводить до зниження ціни. Інвестори на фінансових ринках, які торгують форвардними контрактами та ф’ючерсами, за визначенням випереджають розвиток подій і передбачають, що буде.

Рецесія може бути наслідком підвищення процентних ставок, за допомогою яких центральні банки борються з інфляцією. Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл висловив думку в парламенті в середу, що підвищення процентних ставок підвищує ймовірність економічних труднощів. Ціни на товари відповідають на це. Наприклад, якщо вищі ставки по іпотеці підірвуть будівельну діяльність, буде менше попит на залізо для армування бетону.

«Ринки сигналізують про занепокоєння щодо перспектив глобального економічного зростання», – написав у Twitter економіст Кембриджа Мохамед Ель-Еріан. «Це стосується не лише нафти та інших товарів, а й облігацій та акцій. Цей крок є результатом помітного зміни консенсусу серед економістів. Вони бачать стагфляцію як базовий варіант, а рецесію — як ризик, що зростає».

Боснія та Герцеговина. «Oslobodjenje» – «Я був живим свідком злочинів Путіна»

Ненад Чанак, президент Ліги соціал-демократів Воєводини, розповідає про Путіна, Додіка та новий світовий порядок

Про своє повернення з України Ненад Чанак розповів Oslobođenje та O Kanal, що не хоче вірити українській чи російській пропаганді, тому відвідав декілька районів країни. Він зазначає, що стан свідомості українців такий, що вони не мають наміру здаватися.

– У самому Києві війни практично не відчувається, хоча це за 15 кілометрів від Бучі та Ірпіня. В Ірпіні виник великий конфлікт, де українські сили переважали 10:1, але їм вдалося захиститися і зупинити просування російської армії. Ціною було знищення Ірпіня. У Києві люди намагаються жити нормально, працюють ресторани та кафе, на вулицях повно людей. Потім ми поїхали до Харкова, 480 кілометрів на схід, це місто за 40 кілометрів від кордону з Російською Федерацією, а там зовсім інша ситуація. 

Близько половини населення емігрували з Харкова, зараз їх близько 700 тисяч, і мені неформально розповідали, як можна мати 70 відсотків населення. Війну видно на кожному кроці, забудови Харківщини на головній площі зруйновано. Ми побували в околицях, де до російської агресії проживало 450 тисяч людей. Зараз майже нікого немає, бо немає жодної будівлі, яка б не постраждала, а значна частина була зруйнована. 

Там ми були свідками жахливих сцен зруйнованих шкіл, клінічного центру, який був замінований, але найстрашніше те, що російська артилерія щодня бомбить передмістя касетними бомбами, так що кожен шматочок трави стає мінним полем, – каже Чанак.

«Критерії ЄС (ні) однакові для всіх»

Статус кандидата для України та Молдови, а 14 пріоритетів залишаються для Боснії та Герцеговини

Регіональні та вітчизняні ЗМІ опублікували проект висновків, які лідери 27 країн-членів ЄС мають ухвалити на засіданні Європейської ради, яке відбудеться сьогодні та завтра. У проекті йдеться, що «Європейська Рада ухвалила рішення надати Україні та Республіці Молдова статус кандидата».

За інформацією порталу «Розслідування». Однак лідери ЄС розглядають варіант надання БіГ «статус умовного кандидата».

Канцлер Австрії Карл Нехаммер наголосив, що не повинно бути подвійних критеріїв і кандидатів першого чи другого класу.

– Ми повинні забезпечити застосування тих самих критеріїв, що й в інших країнах Західних Балкан, які прагнуть отримати статус кандидата. Я не можу собі уявити, щоб Україна отримала статус кандидата і водночас утримувала від неї такі країни, як БіГ. Ми також не повинні викликати помилкових очікувань в Україні, оскільки процес розширення складний і тривалий, сказала канцлер.

Литва. «Klaipeda» – «З пекла в Клайпеду». Олена Швацька лише третій місяць як втекла з Краматорська до Клайпеди з війні в Україні але вже залишила пам’ятний слід у портовому місті. У парку Саюдіса є зелені дерева, які символізують вдячність українців литовцям. Липневе листя, як серця. Так українська громада в Клайпеді вже оцінив литовську гостинність.

«На знак подяки ми вирішили посадити 6 липня у вашому місті. Ми зібрали гроші і купили їх для парку Саюдіс», – розповіла організатор акції Єлена. Таким чином українці хочуть згадати надзвичайні події в портовому місті, які завоювали не лише в їхніх серцях, а й у серцях усіх литовців, і нагадати, що Клайпеда стала домом для тих, хто втратив своє.

«Радянського меморіалу не буде»

Скульптури радянського меморіалу в парку Клайпеді більше не буде, його відвезуть до парку Грутас*. Так вчора на засіданні портової міської ради вирішили міські політики. 

Пропозиція залишити меч, надавши цьому пам’ятному місці належних історичних, політичних та мистецьких акцентів, не була прийнята.

*Парк Грутас - приватний парк-музей в Литві, розташований неподалік від міста Друскінінкай. Заснований в 2001 році литовським бізнесменом Вілюмасом Малінаускасом.

Нідерланди. «de Volkskrant» – Пастор Вадим Храбович намагається вивезти українців в безпеку. Не всі хочуть їхати

Італія. «Corriere della Sera» – «Давайте уникнемо поганого миру в Україні».

«Приємно познайомитися, Борисе!»: Джонсон представляє себе, як завжди трохи розпатланим, на зустрічі на Даунінг-стріт для інтерв'ю Corriere (зробленого спільно з іспанською газетою El Mundo, французької Le Monde та німецької Süddeutsche Zeitung). Прем'єр-міністр займає своє місце під великим портретом Маргарет Тетчер у тому, що колись було особистим кабінетом залізної леді для прогулянки по горизонту напередодні самітів G7 у Німеччині та НАТО в Мадриді.

У центрі уваги, вочевидь, війна в Україні, і послання Джонсона союзникам ясно: зараз не час зупинятися.

Ви боїтеся, що є європейські країни, які наполягають на надто швидкому переговорному рішенні?

«Ми вважаємо, що українцям потрібно допомогти набути стратегічної стійкості, вони повинні продовжувати рухатися вперед. Але ми не можемо бути більш українцями, ніж українці, це їхня криза, вони мають вирішити, що вони хочуть робити. Але зрозуміло, якщо ви поїдете туди і поговорите з українцями, із Зеленським, що вони не віддадуть території в обмін на мир, вони не програють. Вони не хочуть, щоб їх примушували до переговорів, вони не погодяться на заморожений конфлікт, у якому Путін може погрожувати подальшим насильством і агресією. Українська територія має бути відновлена, хоча б у межах до 24 лютого, має бути захищено суверенітет та безпеку України. Так що так, є втома, але це те, з чим ми маємо зіткнутися, ми маємо продовжувати відстоювати справу перед нашим електоратом та нашим населенням. Але я знаходжу, що єдність Заходу набагато очевидніша, ніж розбіжності. Майбутнє світу залежить від збереження твердої та твердої позиції щодо України: що нам потрібно зробити, так це працювати разом як європейці, щоб уникнути того, що я вважаю катастрофою, а саме поганого світу в Україні, який змушує українців погоджуватися на умови, які мають бути анафемою для європейців».

Ви весь час кажете, що Путін має зазнати невдачі: але який кінець цієї війни?

«Коли ми говоримо, що Путін має зазнати невдачі, ми не маємо на увазі події в Москві чи російської політики: це не моя мета, ми повинні бути зрозумілими. Ми маємо повернутися хоча б до статус-кво до 24 лютого — ось що я маю на увазі під провалом. Це означає, що його сили вигнано з районів України, які вони досі вторгалися. Запитання: як? У цей момент конфлікт може піти так чи інакше. Я вважаю доречним у найближчі місяці допомогти українцям змінити динаміку ситуації: саме це я запропоную лідерам G7 та НАТО. Зараз не час зберігати статус-кво, зараз намагатися змінити ситуацію. Поки що українці здатні до контрнаступу, їх треба підтримувати тією технікою, яку вони просять у нас».

Папа сказав, що Росію спровокувало НАТО, що НАТО гавкає на ворота Росії: ви згодні чи Папа помиляється?

(Тут Джонсон голосно сміється). «Залишаючи осторонь погляди Його Святості, які я шанобливо відкладу в куток, я думаю, що для НАТО завжди було розумно проводити політику відчинених дверей. НАТО є мирним союзом, він служить для захисту, це не агресивний союз. Такі країни, як Польща чи країни Балтії, давно пам'ятають атаки з обох напрямків, і я думаю, що вони мали право шукати солідарності».

Президент Франції Макрон запропонував європейську архітектуру, в якій Британія могла б вписатися у зовнішнє коло. Погодьтеся, можливо, у структурі безпеки?

«Роль Великобританії полягає в тому, щоб підтримувати Європу, і ми завжди продовжуватимемо це робити, ми робили це більше століття: ми завжди пропонуватимемо підтримку, коли йдеться про безпеку. Ми бачимо свою роль гарантів та захисників Європи: можливо, ми вже не в архітектурі собору, в Дуомо, але ми — аркбутан, гарний екстравагантний твір архітектури, який він підтримує зовні. Що ми хочемо зробити, так це підтримати європейську безпеку та процвітання, ми розглядаємо це як невід'ємну частину нашої безпеки та процвітання».

Ваш вибір переписати угоди щодо Північної Ірландії після Brexit викликав роздратування серед європейських союзників, а також ризик руйнування єдності в Україні.

«Що я помітив досі, то це те, наскільки помірною була реакція всюди. Що ми намагаємося зробити, то це знайти бюрократичне рішення бюрократичних проблем: загальний тон обговорення досі був дуже прагматичним, я думаю, що є шлях уперед. Найвищим юридичним зобов'язанням для нашої країни є мир і стабільність у Північній Ірландії: наразі дві різні традиції у Північній Ірландії необхідно підтримувати у рівновазі: ми просимо про деякі досить розумні бюрократичні коригування».

Говорячи про Brexit, чи може він вказувати хоча б на одну отриману перевагу з огляду на те, що цього року в Британії буде найнижче зростання серед розвинутих країн?

«Одна з причин, через яку ми мали найсильніше зростання в G7 минулого року і ми повернемося до найшвидшого зростання, полягає в тому, що у нас був найшвидший графік вакцинації. І це тому, що ми змогли ліцензувати нашу вакцину, не звертаючись до Європейського агентства з лікарських засобів, яке ми залишили. Ось чому ми були швидшими, і ми були першою країною, яка ввела людям схвалену вакцину — це не те, що не було помічено британською громадськістю. Ми також змогли залучити інвестиції, скориставшись нашими податковими перевагами, ми знизили ПДВ на сонячні батареї, чого не могли зробити раніше, ми знизили ПДВ на товари для жіночого здоров'я, ми можемо уникнути Європейських правил захисту даних, тому що у нас зовсім інший підхід. Ми змогли дистанціюватися від Загальної сільськогосподарської політики та по-різному підтримувати наших фермерів. Ми уклали близько 70 угод про вільну торгівлю у світі».

Проте інфляція наближається до 11 відсотків на рік.

«Ну, ми маємо особливу проблему, викликану нашим енергетичним балансом, але ми також маємо повний ринок праці: у цій економіці існує надмірний попит. Але якщо ми подивимося на прогнози ОЕСР та Валютного фонду, то повернемося до вершини графіка зростання у найближчі два-три роки. І якщо ви запитаєте мене, чому, я хотів би нагадати вам, що завдяки деяким речам, які ми зробили, ми залучили більше інвестицій у технології, ніж Франція, Німеччина та Ізраїль разом узяті. Я пам'ятаю економічні кризи, в яких були мільйони безробітних...»

Насправді британські газети пишуть, що ніби повернувся до сімдесятих...

«Я пам'ятаю кризи 1980-х та 1990-х років, у нас були мільйони людей без роботи, а зараз безробіття серед молоді знаходиться на найнижчому рівні за всю історію: і це тому, що у нас було достатньо коштів, щоб підтримувати людей так як ми це робили. Ми хочемо мати якнайбільше дружні стосунки з нашими європейськими друзями, але ми продовжуватимемо діяти по-іншому там, де ми вважаємо це розумним».

Ваша політика депортації іммігрантів, які прибувають у пошуках притулку до Руанди, викликала багато критики: чи стає незаконним просити у вас притулку?

"Ні, зовсім ні. Ми маємо безпечні та легальні маршрути для тих, хто хоче приїхати сюди. І Великобританія вітає величезну кількість людей, які приїжджають до цієї країни, бо побоюються за своє життя. Ми прийняли близько 100 000 китайців з Гонконгу, щонайменше 15 000 афганців, багато тисяч із Сирії і видали 120 000 віз для українців. За мого уряду в цю країну бігло більше людей, ніж будь-коли з 2015 року, і я пишаюся цим. І ми продовжимо залишатися країною, яка приймає величезну кількість людей із-за кордону. Лондон, безумовно, найрізноманітніше місто Європи, 40 відсотків лондонців народилися за кордоном: у цьому відношенні воно схоже на Нью-Йорк, і я пишаюся ним. І ми продовжуватимемо вітати таланти. Але те, що ми намагаємося зробити, — це покласти край одній конкретній проблемі, пов'язаній із перевезенням уразливих людей через Ла-Манш на ненадійних, небезпечних для життя човнах. Я не думаю, що це те, що цивілізована країна має припустити. Ми намагаємося зламати бізнес-модель торговців людьми».

Якщо парламентське розслідування щодо Патігейт встановить, що ви ввели парламент в оману, ви підете у відставку?

«Мій план – привести партію до перемоги на наступних виборах: можете запевнити у цьому своїх читачів. Я дуже впевнений, що ми переможемо на наступних виборах.

«La Repubblica» – «В Калінінграді, де росіяни живуть в облозі»

«Il Fatto Quotidiano» – «Драгі використовує Ді Майо, щоб повернутися до розпалювання війни»

Визволяючий ефект, колективне послаблення заборон. Драгі знімає кілька камінчиків зі свого черевика у Камері у відповідь після обговорення його повідомлення у зв'язку з поїздкою на саміт ЄС: «Між двома точками зору є фундаментальна відмінність, — пояснює він.

«Виходячи з першої точки зору, яка, по суті, моя, Україна має захищатися. Для цього вводяться санкції та відправка зброї». Інша точка зору, каже він: «Україна не повинна захищатися, ми не повинні запроваджувати санкції і не маємо посилати зброю. Росія надто сильна, навіщо з нею боротися? Впустіть її, нехай Україна підкоряється зрештою чого хочуть ці хлопці».

...Тим часом радник Зеленського Михайло Подоляк та голова дипломатії Дмитро Кулеба аплодують Ді Майо: «Він обрав правильну сторону».

Сьогодні прем'єр буде у Брюсселі, де на саміті, присвяченому передусім розширенню ЄС, енергетиці та продовольчій проблемі, питання озброєнь буде обійдено. У будь-якому випадку у проекті висновків передбачено подальшу військову підтримку Києва, але є сумніви, як її фінансувати. Драгі наполягатиме на обмеженні цін на газ, і стане зрозуміло, чи отримає Олаф Шольц свою обіцянку підтримати його.

ПІСЛЯ ВІДДІЛЕННЯ від M5S* Луїджі Ді Майо отримує підтримку міністра оборони України Дмитра Кулеби, який у Твіттері подякував міністру закордонних справ «за його принциповість». Кулеба підтвердив, що допомагаючи Києву захищатися, «Італія обрала правильний шлях в історії». Радник Зеленського Михайло Подоляк також втрутився, визначивши вибір виходу із санкцій M5S "сильним актом, він лідер, який розуміє виклики часу для Європи". Уряд насправді стверджує радикальнішу позицію, ніж та, яка випливала з резолюції більшості. Летта вимовляє промову, зустрінуту оваціями групи PD, у якій говориться, що «ми не можемо керуватися нашою втомою, втомою нашої громадської думки чи наших ток-шоу». Тому що «українці не втомилися, вони вмирають». І тому «ми продовжуватимемо відстоювати цінності разом із ними

Наступного дня після розколу М5S піднімає тон: «то говорить «ні», той хоче, щоб Київ був покірним». Потім він вирушає до Порта-а-Порта, де тоне так: «Ми маємо виробити ідею Італії наступні п'ять років. Потім ми маємо поділитися ним із союзниками. 

*«Рух 5 зірок» або «M5S» – італійська політична партія. Для партії  характерні популізм, енвайронменталізм та частково євроскептицизм.

«Газ, ЄС заморожує Італію»

Метан завжди продається за дуже високою ціною, але профспілка відкладає італійську пропозицію: ні згоди, ні рішення найближчим часом немає.

Менше метану, але більше виручки «Газпром» вдвічі скоротив постачання, але отримав на 50% більше

Уряд стежить за ситуацією з газом, доводить до відома компаній галузі необхідність збільшення запонюваності сховищ газом, і продовжує до вересня допомогу за рахунками (а незабаром і бензином, термін дії якого закінчується 8 липня).

Офіційні особи повідомили, яких цитує ANSA, енергетичне питання «є пріоритетним» і воно обговорюватиметься сьогодні і завтра у Раді ЄС, але без «оперативних рішень»: коротше кажучи, «поки не вдалося знайти консенсусу» різних країн ЄС принаймні, і це буде більше «можливості запланувати роботу на вересень чи жовтень». Це означає, що немає домовленості про цінову стелю (Нідерланди та Північний блок проти з тієї банальної причини, що вони виграють) і тому м'яч вирушає на трибуни, тобто. Рішення переноситься на період, в якому гра значною мірою буде зроблено.

Нагадаємо, вчора базова ціна газу для Європи (Ttf в Амстердамі) була близько 126 євро за МВтч, куди її призвело оголошене «Газпромом» зниження потоків із Росії: кілька тижнів тому вона була близькою до 80 євро, вже висока сума, але не така атака на життя тисяч сімей та підприємств, як нинішнє. Слід пам'ятати, що ціна газу також визначає ціну на електроенергію, а Pun, єдина національна ціна, знаходиться на найвищому рівні за кілька місяців.

З іншого боку, це, мабуть, і було метою припинення поставок до Москви, свого роду контрсанкція: «Сьогодні Росія, даючи нам на 50% менше газу, має приріст доходів приблизно на 50%, тобто вони економлять газ, маючи той самий тип доходу», – сказав генеральний директор Eni Клаудіо Дескальці, заявивши, що він скептично ставиться до гіпотези про повне блокування. Однак є й ті, хто думає не так, як він. Це виконавчий директор міжнародної енергетичної агенції Фатіх Біроль, який учора повернувся вдруге за кілька днів, щоб знову з колонок Financial Times попередити ЄС: «Європа має бути готовою на випадок, якщо російський газ буде повністю відрізаний».

Бути готовим, пояснив Біроль, означає почати скорочувати споживання енергії зараз і підготуватися до нормування газу та електрики наступної зими. На даний момент, за даними ENEA, російський газ у перші п'ять місяців 2022 року становив 24% італійського імпорту (тепер він падає без проблем, тому що літнє споживання зазвичай становить третину зимового споживання): відмінні показники порівняно з 40% у 2021 році але наступної зими значно знизити їх буде складно.

Те саме стосується таких країн, як Австрія та Німеччина: «Ми говоримо про економічну та політичну ситуацію, яка може стати гіршою, ніж ситуація з пандемією», – заявив міністр економіки Німеччини Роберт Хабек.

На погляди уряду зосереджені на сховищах газу, які заповнюються повільно і ризикують не досягти мети 90% до осені (у червні, як і у квітні, Snam купуватиме і зберігатиме метан для досягнення мети).

Уряд також учора затвердив постанову, що продовжує ще на три місяці (особливо для малозабезпечених сімей) правила купівлі-продажу: загалом правила становлять 3,27 мільярда доларів, що покриваються за рахунок так званих надприбутків імпортерів газу, які мають сплачувати відсоток від своїх доходів щомісяця з липня до березня 2023 року.

Франція. «Le Figaro» – «Безпека країн Балтії – турбота НАТО»

ОПЕРАЦІЯ «Громова Рись» була закінчена лише за два дні до цього. У середу французька армія «спроектувала» у бік Естонії сотню солдатів 11-ї парашутної бригади з A400M, щоб продемонструвати свою здатність реагувати «у найкоротший термін» у разі кризи. У Генштабі впевнені, що час цього маневру не має нічого спільного з напруженістю, що відновилася між Росією і Литвою навколо Калінінграда. Однак у цій вправі немає нічого незвичайного.

З метою застосування санкцій та рішучості зайняти жорстку позицію щодо Москви Литва з 17 червня ввела обмеження на транзит вантажів залізницею до російського анклаву, оточеного країнами-членами НАТО. Кремль назвав цей крок ворожим актом. «Відповідь буде не дипломатичною, а практичною», – попередила в середу офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова.

«Ми готові до недружніх дій», - заявив Reuters президент Литви Гітанас Науседа, пославшись на можливість того, що Москва відключить Литву від мережі електропостачання. З іншого боку, він унеможливив військовий ризик. Як член НАТО Литва захищена статтею 5 Договору, до якої Вашингтон нагадав знову про свою «залізну» прихильність.

«Дуже важливо, щоб кожен із союзників міг бути впевненим, що в цьому союзі ніхто не залишиться на самоті», – додала міністр оборони ФРН Крістін Ламберт. Німеччина є базовою країною для присутності НАТО у Литві.

Проте попередження показують певний рівень лихоманки. Питання Калінінграді та її зв'язку з територією Росії викликає постійну заклопотаність. Росія розмістила в анклаві ракетні батареї, зокрема, ядерні «Іскандери».

Після вторгнення в Україну 24 лютого країни Балтії (Естонія, Латвія та Литва) переймалися тим, що вони стануть наступними можливими цілями Володимира Путіна. «Естонія – це Україна (завтрашнього дня). Ми в тому, що вони вважають своєю сферою впливу», — попереджає дипломатичне джерело в Таллінні. Це почуття поділяють і країни Балтії, де не очікують послаблення загрози: російська армія, навіть якщо вона зазнає серйозних втрат в Україні, може бути відтворена за рік, це підраховано. Його чисельність непорівнянна з обороноздатністю Прибалтики.

Після 2014 року та анексії Криму союзники посилили свою військову присутність на східному фланзі Європи трьома місіями «передової присутності». З початку війни їх кількість подвоїлася: 4000 солдатів у Литві, 1700 у Латвії, 2000 в Естонії. Союзники також проводять місії «повітряної поліції».

Минулого тижня два французькі Mirage 2000-5F піднялися в повітря, щоб упізнати російський літак радіоелектронної боротьби типу Іл-20, що пролітав над міжнародними водами. У вівторок посол Росії був викликаний урядом Таллінна на знак протесту проти порушення повітряного простору гелікоптером 18 червня. Міністерство оборони Естонії також звинуватило Москву у веденні імітації вогню Естонією.

Перед самітом НАТО, що відбудеться у Мадриді наступного тижня, Москва підвищує голос. Хоча його військові зусилля спрямовані виключно проти України, він постійно прагне перевірити міцність альянсу. Балтію не задовольняють обіцянки. Три уряди закликають до подальшого зміцнення розгорнутих потужностей. Зокрема вони виступають за створення союзних командних центрів «на рівні дивізії». Це ознаменувало б зміну масштабу, дозволяючи координувати наземні та повітряні дії у разі нападу.

Стаття: «27 країн готуються затвердити кандидатуру України до ЄС»

У Брюсселі європейські лідери мають надати після консультацій у четвер та п'ятницю статус кандидата Україні та Молдові.

Зустрічаючи у четвер та п'ятницю у Брюсселі, європейські лідери готуються ліквідувати наслідки війни, яку веде Росія, надавши статус кандидатів Україні та Молдові. Історичне рішення із серйозними наслідками для останнього саміту під головуванням Франції.

Європа створюватиметься кризами та буде сумою рішень, які забезпечують ці кризи. Слова Жана Моне ніколи не відрізнялися такою різкістю. Зустрічаючись у Брюсселі у четвер та п'ятницю, «двадцять сім» готуються зробити історичні висновки з війни в Україні. Очікується, що лідери нададуть статус кандидатів Україні та Молдові. Грузії буде запропоновано перспективу членства. Декілька тижнів тому проти цього виступили близько десяти держав-членів. Зараз я вже нікого не бачу», — каже європейське джерело. "Це буде саміт для прийняття рішень", - обіцяємо ми в Єлисейському палаці, оскільки це остання зустріч, організована під час французького головування в ЄС.

Тріо Шольц-Макрон-Драгі, крім того, важить всією своєю вагою. Вирушивши до Києва та підтримавши кандидатури України та Молдови, він подолав опір останніх скептиків, зокрема країн Бенілюксу та Данії.

Як далеко минуло з часу Версальського саміту в березні минулого року, коли питання про можливе членство, яке просувають поляки та країни Балтії, було відкинуто через відсутність консенсусу. У своєму листі-запрошенні до двадцяти семи президент Європейської ради Шарль Мішель закликає лідерів вжити «додаткових заходів для зміцнення безпеки та стабільності на нашому континенті». Зіткнувшись із Росією, у європейців не залишається іншого вибору, окрім як почати закладати основу для більшого Союзу, що простягається на схід від Старого континенту. З усіма складнощами - модифікацією правил голосування, модифікацією ключів розподілу бюджету... - та ризиками, які це тягне за собою у довгостроковій перспективі. Туреччина також вставляє палиці у колеса західникам за приєднання до альянсу Швеції та Фінляндії. 

«Якщо Україна вступить до ЄС, не будучи членом НАТО, ризик майбутньої війни між Росією та ЄС значно зросте», - попереджає історик Луук ван Мідделаар.

У будь-якому разі до ефективного членства України та Молдови дуже далеко. Києву та Кишиневу доведеться проявити себе, перш ніж розпочнуться переговори про приєднання. Комісія стежитиме за прогресом. Далі підуть обговорення, покликані параметризувати переговори про приєднання, потім розпочнуться переговори як такі. Щодо Грузії, то чекати доведеться довше: ця країна не хоче проводити реформи, яких вимагає Брюссель. «Ми мали дати їм другий транш макрофінансової допомоги. Вони відмовилися від цих грошей, тому що не хотіли проводити пов’язані з ними реформи», – сказав високопосадовець Комісії.

Нові перспективи вступу ускладнюють становище західнобалканських країн – Албанії, Північної Македонії, Сербії, Чорногорії, Боснії, Косово – які вже багато років чекають біля дверей ЄС. Лідери цих країн зустрінуться з європейськими лідерами у четвер вранці у рамках саміту, оголошеного з кінця грудня. Атмосфера зустрічі може бути холодною.

«Le Monde» – «Повернення в Маріуполь повернення в пекло»

Щодня десятки маріупольців повертаються до свого міста, зруйнованого російськими бомбардуваннями. Щоб витягнути родичів, які залишилися у скрутному становищі або через брак ресурсів, щоб продовжувати жити у вигнанні.

Це єдині й останні відчинені двері між вільною Україною та зоною, окупованою російською армією. Стоянка за 30 кілометрів від фронту, заросла бур'яном, облямована з одного боку тополями, з іншого біля дороги із Запоріжжя до Маріуполя. Сотні машин, які часто перевантажені продовольством і багажем, вранці збираються там, щоб сформувати окремі колони в основні населені пункти Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Під напливом українців, які бажають повернутися до своїх будинків, з'явився неформальний автовокзал.

«Мотиви вони різні, – пояснює Владлен Пікуз, співробітник мерії Маріуполя у відрядженні, відповідальний за реєстрацію своїх мешканців при виїзді. Деякі ходять туди-сюди, щоб забрати майно або родичів; інші повертаються додому, бо в них скінчилися гроші; інші йдуть далі: до Росії, Європи, Туреччини. Це чоловіки, яких можна мобілізувати і таким чином обійти заборону на виїзд із країни», – продовжує муніципальний службовець.

«La Croix» – «Україна йде дорогою до Європи»

Іспанія. «La Vanguardia» – «Смерть Чайковському». Війна розпалила наступ «дерусифікації» в Україні»

Німеччина. «Augsburger Allgemeine» – «Газова криза справді нашкодить»

Сон про безболісний енергетичний перехід закінчився і прокидатися боляче. Довгий час у Німеччині ніхто не хотів визнавати, що енергетична політика це ще й геополітика. 

Коли США вели війни через нафту, більшість людей у ​​цій країні з моральним обуренням без наслідків зауважували це – і наступного моменту знову святкували себе чемпіонами з експорту. Нині ознаки інші. 

Протягом десятиліть Росія надійно постачала нас дешевою енергією і, таким чином, насамперед уможливила експортні успіхи Німеччини. Витрати, які не враховувалися при розрахунку сировини та які тепер підлягають оплаті одразу, було забуто. 

Без допомоги держави економіка і споживачі не зможуть оплатити ціни на енергоносії, що стрімко зростають. Тому міністр фінансів Лінднер має рацію, коли попереджає про неврожайні роки.

Але й свою частину відповідальності він теж повинен виправдати і не повинен знову загульно виливати мільярди з лійкою*, як із баковою знижкою (знижка на пальне в Німеччині з 1 червня по 31 серпня). 

Допомога має прийти зараз – державі також знадобиться кожен євро.

*Лійка – процедура розподілу субсидії, в якій ні хронологічний порядок, в якому була зареєстрована потреба, ні терміновість субсидії, а скоріше сума субсидії, що запитується – вирішальна. Для принципу лійки характерним є те, що субсидії розподіляються рівномірно по всій цільовій групі «як лійкою» без детального вивчення фактичної потреби, без зважування можливої різної терміновості окремих випадків.

«Der Tagesspiegel». – «Шольц чекає на тривалий «холодний період» з Москвою»

Росія погрожувала Заходу «практичною» відповіддю на транзитну блокаду в Калінінграді

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) невпинно звертався до довгострокових наслідків агресивної війни Росії в Україні. Партнерство з «агресивною, імперіалістичною Росією» за президента Володимира Путіна «немислимо в найближчому майбутньому», заявив він у середу в заяві уряду в Бундестазі з приводу майбутніх зустрічей на найвищому рівні Європейського Союзу, групи економічно сильних демократій G7. та НАТО. Для України Шольц закликає до «плану Маршалла» — допомоги, подібної до тієї, яку США надали Європі і Німеччині, що роздирається війною, після Другої світової війни.

Але канцлер попередив: "З нашого боку було б нерозумно припиняти дію Основного акту Росія-НАТО." Це зіграє на руку Путіну та його пропаганді. Основний акт підтверджує ті самі принципи, які Путін так грубо порушує: відмова від насильства, повага до кордонів, суверенітет незалежних держав. Путіну треба нагадувати про це знову та знову.

Росія в середу пригрозила Заходу заходами у відповідь за часткову транзитну блокаду калінінградського ексклаву. Реакція Москви на дії Литви не буде виключно дипломатичною, заявила офіційний представник МЗС Марія Захарова. Скоріше, реакція Росії буде «практичною», додала вона, не вдаючись до подробиць.

Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що його країна добре підготовлена ​​до заходів у відповідь Росії. Це включає виключення Литви із спільної енергосистеми з Росією, сказав Науседа інформаційному агентству Reuters. На військове протистояння він не очікує, тому що Литва входить до НАТО. Країна більше не допускає перевезення товарів, які підпадають під санкції ЄС, через свою територію до російського ексклаву на Балтійському морі.

Російський уряд звинуватив уряд Німеччини у розпалюванні «антиросійської істерії». Берлін ставить під загрозу «десятирічні зусилля Росії та Німеччини щодо подолання повоєнної ворожнечі». Берлін також застеріг МЗС Росії від заходів, що «суперечать міжнародному праву» у суперечці про доступ до Калінінграда. 

«F.A.Z» – «Шольц: партнерство з Москвою в найближчому майбутньому немислимо»

 • Канцлер проти денонсації Основного акту НАТО

 • Москва: антиросійська істерія

Перед серією міжнародних зустрічей на найвищому рівні ЄС, країн «Великої сімки» та НАТО федеральний канцлер Олаф Шольц послався на міжнародну відповідальність Німеччини та заявив, що федеральний уряд «виконує обіцянку Німеччини про відповідальність за європейську безпеку». «Глибокі зміни» будуть ініційовані на майбутніх зустрічах. ЄС ухвалить рішення про статус кандидата для України та Молдови, він сподівається на «так 27 разів», сказав Шольц. НАТО прийматиме рішення щодо зміцнення безпеки Європи; Країни Великої сімки закладуть основи для більшого захисту клімату та глобальної солідарності.

Щодо України, Шольц сказав, що тільки Київ приймає рішення про характер та зміст переговорів з Росією; В даний час дуже далеко від цього.

Чинний принцип «Без України нічого про Україну».

Шольц висловився проти припинення дії Основного акту НАТО з Росією, навіть якщо партнерство з Росією зараз «немислимо у найближчому майбутньому». Було «нерозумно» давати Путіну «боєприпаси», йдучи у відставку. Шольц сказав, що зображення з України нагадали йому про зруйновану Німеччину після Другої світової війни.

Він запропонував план Маршалла реконструкції.

За словами міністра оборони Крістін Ламбрехт (СДПН), наступного тижня у Німеччині розпочнуться тренування українських військових на реактивній системі залпового вогню Mars II. Під час урядового опитування у Бундестазі міністр повторив, що Німеччина надасть Україні три такі системи. Однак з попередніми зобов'язаннями Бундесвер досяг своєї межі, щоб як і раніше гарантувати свою здатність сформувати союз. Тим часом посол України в Берліні Андрій Мельник висловив жаль з приводу своєї заяви про те, що Шольц поводився як «ображена ліверна ковбаса», тому що він спочатку не їздив до України після того, як федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр скасував свою поїздку до Київ. Він хотів «особисто вибачитись» перед канцлером, сказав Мельник журналу Der Spiegel.

У середу російський уряд звинуватив федеральний уряд у розпалюванні «антиросійської істерії». Берлін ставить під загрозу «десятирічні зусилля Росії та Німеччини щодо подолання ворожості після війни». У суперечці про обмеження вантажних перевезень до російського ексклаву Калінінград через Литву Берлін застеріг Москву від «заходів, що суперечать міжнародному праву».

Колонка: «Кремлівська пропаганда заперечує звірства російських солдатів в Україні. Але докази переконливі».

«Neue Westfälische» – «Атака на захист саміту G7»

Мюнхен. Незадовго до саміту G7 у Баварії в Мюнхені загорілося вісім поліцейських машин. Слідчі оглянули згорілий поліцейський фургон (наше фото). 

Усі автобуси федерального ОМОНу були припарковані перед готелем, в якому зупинялися екстренні служби на саміт G7, Франц Хаслбек з протестного альянсу "Stop G7 Elmau" дистанціювався від імовірного підпалу. Саміт G7 планується з неділі по вівторок у тепер герметично закритому замку Ельмау.

Колонка: «Москва бачить «антиросійську істерію» у Берліні»

На тлі агресивної війни Росії в Україні тон між Москвою та Берліном сильно загострився. Уряд Росії звинуватив федеральний уряд у розпалюванні «антиросійської істерії». Берлін ставить під загрозу «десятирічні зусилля Росії та Німеччини щодо подолання повоєнної ворожнечі». У суперечці про обмеження Литви вантажних перевезень до російського ексклаву Калінінград Берлін, зі свого боку, попередив Москву про «заходи, що порушують міжнародне право».

Міністерство закордонних справ у Москві в річницю нападу нацистської Німеччини на Радянський Союз заявило, що німецькі урядовці «розпалюють антиросійську істерію майже щоденними нападками на нашу країну».

 

Нині у Німеччині проводиться «антиросійська пропагандистська кампанія». Це призвело до «необґрунтованої агресії, що межує з масовим психозом» проти російських та російськомовних жителів Німеччини.

Інші країни

 

Туреччина. «Daily Sabah» – «Україна готується до російського «шторму» на сході»

Вітчизняне судно відправляється з України на тлі прогресу в переговорах між Анкарою і Москвою про зерно

Турецьке вантажне судно у середу вийшло з окупованого Росією порту Маріуполь після раунду «конструктивних» переговорів з Москвою про зерно, повідомило Міністерство оборони Туреччини, не уточнивши, чи перевозило воно пшеницю.

В окремій заяві Міноборони Росії зазначило, що Анкара і Москва домовилися продовжити обговорення потенційного безпечного коридору в Чорному морі для експорту зерна з України.

Індія. «The Asian Age» – «Російські сили посилюють контроль на Донбасі, обстрілявши ключове українське місто»

Київ попередив, що українські сили стикаються з «масованим» і безжальним артилерійським обстрілом на полі бою у східному місті, оскільки російські війська просуваються по всьому регіону Донбасу.

Тим часом удар безпілотника викликав пожежу на нафтопереробному заводі на південному заході Росії неподалік кордону з Україною в середу, але ніхто не постраждав, і пожежа була швидко локалізована, повідомили офіційні особи.

Вогонь охопив промислове обладнання Новошахтинського нафтопереробного заводу у Ростовській області. Влада заявила, що десятки пожежників загасили полум'я за півгодини, ніхто не постраждав.

Війська Москви вже кілька тижнів обстрілюють східну Україну та повільно просуваються вперед, незважаючи на запеклий опір малоозброєних українських військових.

У той час як сили президента Володимира Путіна посилюють контроль над стратегічно важливим містом Сєвєродонецьком на Донбасі, його місто-побратим Лисичанськ тепер зазнає сильніших бомбардувань.

«Російська армія масовано обстрілює Лисичанськ», — написав у Telegram Сергій Гайдай, губернатор Луганської області, до якої входять обидва міста.

«Вони там просто все руйнують… Зруйнували будинки і, на жаль, є жертви». Російські війська окупували села у цьому районі, і взяття під контроль двох міст дасть Москві контроль над Луганськом.

Будучи відтісненою з Києва та інших частин України після лютневого вторгнення, Москва прагне захопити велику східну частину країни.

«The pioneer» – «Дрон вдарив російський НПЗ поряд з Україною»

Китай. «China Daily» – «Сі закликав до солідарності для сприяння зростанню»

Співробітництво назвали єдиним способом запобігти економічній кризі

Лідер Китаю Сі Цзіньпін у середу закликав до міжнародної солідарності та координації для підтримки миру та стабільності у всьому світі та сприяння глобальному сталому розвитку.

У своїй програмній промові на Діловому форумі БРІКС, вимовленої з відеозв'язку з Пекіна, Сі Цзіньпін також підтвердив необхідність реалізації Ініціативи глобальної безпеки та Ініціативи глобального розвитку, запропонованих Китаєм, для реалізації спільних, всеосяжних, спільних та стійких безпеку та досягнення Цілей сталого розвитку Організації . Сі Цзіньпін головуватиме на 14-му саміті БРІКС у четвер. БРІКС, до якого входять Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південна Африка, стала важливою платформою для обміну та співробітництва між найбільшими економіками світу, що розвиваються.

Виступаючи на форумі, який політичні лідери, представники економічних і торгових кіл та керівники підприємств з країн БРІКС відвідали в Пекіні або взяли участь в онлайн-режимі, Сі висловив стурбованість зростаючими викликами, з якими стикається світ, такими як пандемія COVID-19, проблеми безпеки , повільне відновлення економіки та регрес глобального розвитку

Він наголосив на необхідності зміцнення міжнародного співробітництва для сприяння миру та розвитку у всьому світі.

Сі сказав, що в минулому столітті людство пережило лихо двох світових воєн і похмуру тінь холодної війни. Трагедії минулого кажуть нам, що гегемонія, групова політика та блокова конфронтація не приносять ні миру, ні безпеці; вони ведуть лише до війн та конфліктів, додав він.

Зазначивши, що російсько-український конфлікт є ще одним тривожним сигналом для всього світу, Сі сказав, що криза нагадує людям про сліпу віру в так звану «позицію сили» та спроби розширення військових союзів та прагнення до власної безпеки за рахунок інших лише опиняться перед дилемою безпеки.

Він закликав країни всього світу відмовитися від ігор з нульовою сумою та спільно протистояти гегемонізму та силовій політиці. «Ми маємо побудувати новий тип міжнародних відносин, заснований на взаємній повазі, чесності, справедливості та взаємовигідній співпраці».

Зазначивши, що майже 1,2 мільярда людей у ​​майже 70 країнах страждають від COVID-19, а також від продовольчої, енергетичної та боргової криз, Сі закликав країни взяти участь у Глобальній ініціативі розвитку, щоб прискорити реалізацію Порядку денного ООН у сфері сталого розвитку на період до 2030 року. Створити єдине, рівноправне, збалансоване та інклюзивне глобальне партнерство з метою розвитку.

Він висловив занепокоєння з приводу можливої ​​світової економічної кризи на тлі того, що деякі важливі виробничі ланцюжки та ланцюжки поставок страждають від навмисних збоїв, ціни на сировинні товари залишаються високими та вагаються, глобальна інфляція продовжує зростати, міжнародний фінансовий ринок перебуває у сум'ятті, а глобальна економічна відновлення втрачає пару.

«У цей критичний момент спільне подолання труднощів і розвиток співпраці - єдиний спосіб запобігти економічній кризі», – сказав він.

Закликаючи до посилення координації макроекономічної політики між країнами, Сі закликав основні розвинені країни проводити відповідальну економічну політику і уникати негативних побічних ефектів політики, які можуть завдати тяжких втрат країнам, що розвиваються.

«Політизація світової економіки та перетворення її на свій інструмент чи зброю, а також навмисне запровадження санкцій з використанням свого основного положення у міжнародній фінансовій та валютній системах призведе лише до утиску як власних інтересів, так і інтересів інших, і завдавають страждань усім».

Сі підтвердив відданість Китаю відкритості, заявивши, що країна й надалі сприятиме формуванню міжнародного бізнес-середовища, заснованого на ринку та праві.

США. «NYT». Підпис під фото: «Якір опору тримається в Україні»

Рішучість тільки твердіє у південному портовому місті життєво важливому для обох сторін

Миколаїв, Україна – На холодильнику Ганни Світлої немає дверцят. Днями його висадила в повітря російська ракета. Відірвані двері врятували її, захистивши груди від уламків, коли вона знепритомніла в калюжі крові.

Близько 7-ї ранку в житловому районі тут, у портовому місті Миколаїв на півдні України, 67-річна Світла відчула, як її світ вибухнув градом металевих уламків, скла та сміття, поки вона готувала сніданок.

Її обличчя було мозаїкою з порізів і синців, а погляд дивився з гідністю, пані Світла сказала: «Російські нас просто не люблять. Хотіли б ми знати, чому! Медсестра на пенсії, вона оглянула свою маленьку квартирку, де дві її сестри працювали, щоб навести лад.

«Це роблять наші «брати-росіяни», —–сказала одна з них Лариса Крижановська. «Я їх навіть не ненавиджу, мені їх просто шкода».

З самого початку війни російські війська обстрілювали Миколаїв, розчаровані тим, що їм не вдалося захопити його та просунутися на захід у бік Одеси. Але опір міста посилився.

Майже оточена у перші тижні боїв, вона відступила, ставши опорою української непокори на південному фронті.

«WP» – «В очікуванні бою»

І солдати, і жителі готуються до насильства в Лисичанську, ймовірній наступній цілі Росії на сході України.

«Arkansas Democrat-Gazette» – «Російський прорив на схід»

Підпис під фото: «Жінка стоїть біля житлового будинку, пошкодженого під час російського обстрілу в середу в Донецьку на сході України. Після кількох тижнів атак російські сили, схоже, прорвали ключову ділянку оборони України на сході, поставивши два останні великі міста в Луганській області під загрозу падіння».

Читайте також: Перші шпальти світової преси 22 червня про війну в Україні

Коментар
Код блоку:
09/08/2022 Вівторок
09.08.2022
08.08.2022