Прокурори вимагають створити опорний план Турійська, щоб зберегти історичну спадщину

14 Червня 2022, 16:18
Турійськ 859
Турійськ
Відсутність опорного плану створює загрозу самовільної, хаотичної або неконтрольованої забудови історичних центрів на території, руйнування пам’яток історії та культури, а також знищення історичної спадщини громади.
Прокурори вимагають від селищної ради розробити історико-архітектурний опорний план селища Турійськ. Про це інформують на сайті Волинської обласної прокуратури.

Ковельська окружна прокуратура звернулася до Волинського окружного адміністративного суду з позовом в інтересах держави в особі Міністерства культури та інформаційної політики України та Управління культури, з питань релігій та національностей Волинської обласної державної адміністрації, аби визнати протиправною бездіяльність Турійської селищної ради та зобов'язати орган місцевого самоврядування розробити історико-архітектурний опорний план селища.

Прокурори з'ясували, що попри те, що Турійськ включений до Списку історичних населених місць по Волинській області, а Міністерство культури та інформаційної політики зверталося до Турійської селищної ради щодо необхідності виконання вимог чинного законодавства  та розроблення  історико-архітектурного опорного плану, такий план досі не розроблений, не погоджений та не затверджений.

За словами правоохоронців, відсутність опорного плану створює загрозу самовільної, хаотичної або неконтрольованої забудови історичних центрів на території, руйнування пам’яток історії та культури, а також знищення історичної спадщини громади.

Втрутившись в ситуацію, прокурори в суді вимагатимуть зобов'язати селищну раду розробити історико-архітектурний опорний план селища.

Коментар
28/02/2024 Середа
28.02.2024
27.02.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром