«Словаки допомагають українцям, бо їхнє минуле дуже схоже на наше», — Володимир В‘ятрович

10 Червня 2022, 16:49
Володимир В‘ятрович 930
Володимир В‘ятрович

У циклі «З виру історії» відомий український історик розповідає про стосунки України та Словаччини, зумовлені сусідством та історичними подіями та про її збройну підтримку у війні з росією.

Від часу масштабного російського вторгнення дедалі більше керівників демократичних країн відвідують Україну, щоб продемонструвати солідарність із нашим народом. Борис Джонсон не лише зустрічався в Києві із Зеленським, але й прогулявся з ним містом. Згодом президент Польщі Анджей Дуда виступав в українському парламенті – пише на своїй фейсбук-сторінці історик Володимир В'ятрович 

Днями, зазначає історик далі,  президентка Словаччини Зузана Чапутова звернулась до депутатів та всього українського народу з трибуни Верховної Ради. Вона подякувала українцям за те, що захищають не лише свою державу, але й міжнародне право, яке забезпечувало світові десятиліття миру. 
 
Як відомо, Словаччина надала Україні комплекс С-300, який може збивати літаки та ракети на відстані 150-300 км, а також обладнання для розмінування. Зузана Чапутова оголосила, що її країна також надасть 8 самохідних гаубиць Zuzana-2 з далекобійністю до 41 км.
 
Словаччина — одна з тих країн, які найбільш завзято допомагають Україні. Тут знайшли прихисток 78 тисяч переселенців з України, 31 тисяча з яких –- діти.
Словаччина послідовно підтримує членство України в ЄС і невідкладне надання нам статусу кандидата в члени ЄС, активно підтримує санкції. Словацькі поліціянти й судові експерти беруть участь у розслідуванні злочинів росіян на Київщині.
 
Для багатьох українців така активна допомога сусідньої країни стала несподіванкою. Особливо в порівнянні з проросійською позицією Угорщини. Пояснити це знову може історія. Словаки допомагають українцям, бо їхнє минуле дуже схоже на наше — століття бездержавності, спроби агресивних сусідів знищити словацьку мову та культуру, знищити націю.
 
Саме на цю історичну, культурну та ментальну схожість між нашими народами розраховували керівники українського визвольного руху. В 1945-1946 роках вони організували пропагандистські рейди УПА на словацькі терени. Про це в черговому  відео «З виру історії».
 
 
Коментар
22/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024