Релігійна громада на Володимирщині проголосувала за перехід в ПЦУ

08 Травня 2022, 18:00
Свято-Миколаївська церква у Лудині 768
Свято-Миколаївська церква у Лудині

Сільська громада за перехід в іншу конфесію, але священник проти.

Релігійна громада села Лудин Устилузької громади 7 травня більшістю голосів проголосували за зміну підлеглості 420-літньої Свято-Миколаївської церкви.  Ініціатором переходу з УПЦ МП до ПЦУ став церковний староста, місцевий мешканець Олексій Сараванський на прохання парафіян. Як пояснив ініціатор, за рішення про «звільнення від московського ярма» проголосували 108 парафіян, зі 131 зареєстрованих, пише БУГ.

Збори пройшли, порівняно спокійно. Дали можливість висловитися отцю Сергію Дунцю. Він розповів, що митрополит Онуфрій звертався до настоятеля РПЦ Кирила з проханням про автокефалію, чим ще раз підтвердив приналежність УПЦ до російської православної церкви, – зазначив церковний староста.

Попри розмови та вмовляння, священник старовинного храму отець Сергій Дунець не підтримав своїх парафіян та залишився вірним УПЦ МП.

На зборах також виступив і священник із сусіднього села Рогожани отець Микола Гнідець від імені Володимир-Волинської єпархії ПЦУ, просив отця Сергія перейти разом з громадою, але той відмовився, – розповіла секретар зборів Лариса Сараванська.

Вона зазначила, що колишній священник не висловлював радикальних думок, але й перейти до ПЦУ не захотів.

У нас навіть стільки людей на вибори не приходить, як сьогодні прийшло на збори, – додала жінка.

Тож 8 травня у лудинській Свято-Миколаївській церкві відбудеться перше богослужіння без отця Сергія Дунця. Володимир-Волинська єпархія ПЦУ має представити релігійній громаді нового священника та передати йому ключі від старовинного храму.

Все старалися зробити згідно з чинним законодавством. З цим затягувати не будемо і уже в понеділок плануємо завезти документи в єпархію, – розповіла Лариса Сараванська.

Читайте також: Дев’ять століть війни з росією. Частина друга: Золота Орда

Коментар
17/07/2024 Середа
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром