«Навіщо знімати таблички з іменами одних русскіх, щоб вішати нові таблички з іменами інших русскіх?» – Вахтанг Кіпіані

06 Травня 2022, 11:45
Вахтанг Кіпіані 611
Вахтанг Кіпіані

Відомого українського журналіста й історика обурює те, що на Закарпатті планують вулиці назвати іменами Вернадського та Сікорського.

Журналіст й історик Вахтанг Кіпіані,  прочитавши, що в Ужгороді мають намір вулиці назвати іменами Вернадського й Сікорського, висловився з цього приводу на своїй фейсбук-сторінці. 

Звісно, пише він, нема ж на Закарпатті видатних місцевих діячів, що треба вшанувати русского вченого і політика Вернадського, який відмовився стати громадянином Української Держави й у загалі не був прихильником окремого державного існування України від Росії. 

«Він розглядав Україну як плацдарм для відродження Росії в колишніх імперських кордонах», – цитує Кіпіані історика Ігоря Гирича.

Та й Академію Наук, зазначає далі,  він уявляв регіональним відділенням загальноросійської. 

«Сікорський — ще більш дивний випадок. Ще можна якось зрозуміти локальний культ цього талановитого інженера у Києві. Але він ніколи не був пов'язаний з нашою (За)Карпатською Україною. Щобільше – за даними історика Олександра Кучерука, він був русскім монархістом і тут, і в Америці. Він ніколи не був помічений у підтримці визвольних прагнень України, не входив до жодних громадських інституцій діаспори й не підтримував їх, хоча був дуже багатою людиною. Тож питання — навіщо знімати таблички з іменами одних русскіх, щоб вішати нові таблички з іменами інших русскіх? Це обурливо», – пише Вахтанг Кіпіані.

Від редакції: пропозиції щодо перейменування  вулиць в Ужгороді, зокрема на Вернадського та Сікорського, підтримали 3 травня на засіданні комісії в міськраді.

Коментар
21/06/2024 П'ятниця
21.06.2024
20.06.2024
19.06.2024