На Волині вшанували пам'ять В'ячеслава Липинського

18 Квітня 2022, 12:07
Затурці ФОТО 528
Затурці

17 квітня минуло 140 років з дня народження політичного діяча, теоретика українського консерватизму, історика, соціолога і публіциста В’ячеслава Липинського.

З цієї нагоди в родинному маєтку Липинських в селі Затурці (Володимир-Волинський район) відбулися пам’ятні заходи на честь політика і просвітника, який упродовж усього життя відстоював ідею національного суверенітету України, інформують у Волинській обласна рада.

Участь в урочистостях взяли представники громадськості, науково-музейної спільноти, духовенства, місцевої влади.

Голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що політично-соціальна думка В’ячеслава Липинського, викладена у його працях майже 100 років тому, і досі актуальна і має слугувати дороговказом сучасникам, а надто в часи доленосної боротьби нашого народу з російським окупантом. 

«Липинський стверджував, що українські землі є місцем цивілізаційних зіткнень, саме тому на них постійно відбувається пересування кордонів між Сходом і Заходом. Він також вважав, що основною різницею між Україною та московією є «не мова, не плем’я … а інший, витворений віками політичний устрій, інше взаємовідношення верхів і низів, держави і громадянства». Саме тому в кожній своїй праці наполягав, що українці мусять виробити в собі почуття державності і єдності. Твердження Липинського, про те, що «ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути» – це його заповіт нам. З огляду на нього нам і треба жити, творити і перемагати», – зазначив Григорій Недопад.

Учасники пам’ятних заходів також відвідали музей В’ячеслава Липинського. Голова Волиньради запевнив, що після настання миру, депутатський корпус повернеться до питання оновлення музею-садиби. Григорій Недопад також зауважив, що новими раритетами поповниться і експозиція. Волинські музейники віднайшли в архівах і підготували до друку невідомі досі монографії Липинського. У планах – і спільна з тернопільськими колегами наукова конференція з дослідження доробку відомого політичного діяча.

Коментар
Код блоку:
29/09/2022 Четвер
29.09.2022
28.09.2022