Окупанти маніпулюють архівними документами, щоб розпалювати ще більшу ненависть росіян до українців

06 Квітня 2022, 11:01
Брехлива російська пропаганда 1172
Брехлива російська пропаганда

У своєму телеграм-каналі Міністерство оборони росії розповсюдило донесення 1946 року про «звірства» «бандерівців»  на Волині.

Окупанти маніпулюють архівними документами, щоб розпалювати ще більшу ненависть росіян до українців – про це пише директор Архіву національної пам'яті Ігор Кулик.

В одному з документів ідеться про те, як «бандерівці» в селі на Рожищенщині «зверски замучили» голову сільради та дільничого міліціонера: їм «выкололи глаза», а тіла «исколоты кинжалами, каленым железом и шомполами».

Допис доповнили хештегом «без оправдания».

Ці документи, зазначає Ігор Кулик, ніщо інше як дешева маніпуляція та викривлення правди. Причому, що в 1940-х, що в 2020-х роках. Адже саме радянські головорізи чинили злочини проти цивільного населення: грабували, виселяли, депортовували, вбивали. Причому театралізовано, перевдягавшись у повстанців, щоб створили образ «кривавих бандерівців», які насправді самі були простими селянами, що боролися за народної підтримки проти СРСР.

Немає сенсу взивати до розуму чи совісті рашистів, підсумовує автор допису, але є сенс вивчати історичну правду за допомогою відкритих українських архівів. Маємо пишатися лібералізованим українським законодавством, яке дозволяє вільно досліджувати комуністичні документи за 1917-1991 роки всім охочим.
 
Ігор Кулик нагадує, що ці документи закриті на замок у тоталітарній росії, вони «виринають» час від часу тільки для пропаганди.
 

 

Коментар
21/04/2024 Неділя
21.04.2024
20.04.2024
19.04.2024